Chełm: Chełmianki nie stać na III ligę. Urząd Miasta obcina dofinansowanie dla klubu?

  • 01.03.2019, 08:27 (aktualizacja 01.03.2019, 09:08)
  • DSO
Chełm: Chełmianki nie stać na III ligę. Urząd Miasta obcina dofinansowanie…
Start drużyny seniorów Chełmianki w rozgrywkach III ligi rundy wiosennej jest niemożliwy - poinformowały władze klubu. Wszystko dlatego, że wg prezesa Chełmianki, kwota jaką na finansowanie Chełmianki chce przekazać miasto, jest dużo mniejsza niż w roku ubiegłym.

W 2018 roku klub miał do dyspozycji 1,2 mln złotych. Mówi prezes Chełmianki Grzegorz Gardziński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze sponsoringu wycofały się wszystkie spółki miejskie - twierdzi prezes Gardziński. Władze Chełmianki alarmują, że bez wsparcia z Urzędu Miasta klub może powtórzyć losy RKS Chełmianka, który w marcu 1992 roku na 7 lat zniknął z piłkarskiej mapy polski. Do tematu wrócimy jeszcze w kolejnych serwisach lokalnych.

Poniżej oświadczenie z 28.02.2019 r. :

Oświadczenie Rady Nadzorczej i Zarządu ChKS Chełmianka

Rada Nadzorcza i Zarząd ChKS Chełmianka pragnie poinformować całą piłkarską rodzinę Chełmianki, że na dzień dzisiejszy start drużyny seniorów w obecnym kształcie w rozgrywkach III ligi rundy wiosennej jest niemożliwy. Powodem tego jest drastyczne zmniejszenie finansowania Klubu z budżetu miasta. W poprzednich latach to Miasto Chełm było głównym sponsorem Klubu i to dzięki zaangażowaniu władz miasta Klub mógł osiągać sukcesy, reprezentował i promował Chełm, dostarczając przy tym sympatykom piłki nożnej z miasta i regionu wiele niezapomnianych wrażeń.

Zarząd Klubu od grudnia 2018 roku odbył szereg spotkań z Władzami Miasta i w połowie stycznia br. Zastępca Prezydenta Chełma Pan Artur Juszczak, po konsultacji z Prezydentem Panem Jakubem Banaszkiem zadeklarował, że Klub dostanie z budżetu miasta finansowe wsparcie na poziomie zbliżonym do tego, jakie otrzymał w 2018 roku. Mając takie zapewnienie o dalszym finansowaniu drużyna seniorów i dwa zespoły juniorów ruszyły z przygotowaniami do rundy wiosennej.

Do dziś tj. 28 lutego br., z budżetu miasta nasz Klub nie dostał jednak zadeklarowanego wsparcia i żeby pokryć wszystkie dotychczasowe zobowiązania w miesiącu lutym, posiłkował się pożyczką. W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy nieoficjalną informację o wysokości przyznanej Chełmiance dotacji w konkursie na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w mieście. Kwota ta stanowi około 40 proc. dotacji, jaką Klub dostał na 2018 rok.

Tymczasem zgodnie z terminarzem w piątek 8 marca br. drużyna seniorów Chełmianki ma wyjechać na mecz z Podhalem Nowy Targ. Przed tym jednak nasz Klub musi dokonać opłat regulaminowych i związkowych, które są niezbędne, by przystąpić do rozgrywek. Dziś wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie wyjazd ten nie dojdzie do skutku. Zarząd i Rada Nadzorcza ChKS Chełmianka stanęły przed dylematem, czy wycofać całkowicie z rozgrywek III ligi drużynę seniorów, czy też dokończyć rozgrywki juniorami starszymi.

Brak natychmiastowej reakcji ze strony władz miasta, brak wsparcia finansowego w wysokości, która pozwoli Klubowi normalnie funkcjonować spowodują, że ChKS Chełmianka może powtórzyć losy RKS Chełmianka, który w marcu 1992 roku na 7 lat zniknął z piłkarskiej mapy Polski i tym samym odebrać chełmskim sympatykom jedną z niewielu sportowych atrakcji w mieście. Odbudowanie wielkości Klubu, którego marka była budowana przez kilkanaście lat i dziś jest rozpoznawalna w całej Polsce, zajmie wiele lat, o ile znajdą się oddani społecznicy, którzy będą chcieli poświęcić mnóstwo prywatnego czasu, pieniędzy i zaangażowania w pracę na rzecz miejskiego klubu.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Filip
Filip 01.03.2019, 14:03
Po co dawać pieniądze na coś co nie rokuje. Brawo!
Chełmianin
Chełmianin 01.03.2019, 13:49
Niech nie płaczą. Kluby w Chełmie mają mniejsze dotacje, a są większe sukcesy niż w Chełmiance. Miasto jest zadłużone trzeba zaciskać pasa. Oszczędności trzeba szukać u siebie, np. w pensjach dla prezesów, trenerów, członków zarządu czy samych piłkarzy. Dobry klub bez problemu znajduje sponsorów zewnętrznych...
Piotrek
Piotrek 01.03.2019, 13:22
A ja poproszę o opublikowanie listy płac Chełmianki - szczególnie zarządu i administracji, delegacji służbowych, umów o dzieło i zlecenia oraz wysokości wynagrodzeń trenerów i zawodników - skoro klub utrzymuje się z pieniędzy publicznych, te dane powinny być jawne i upublicznione. Da to pełen obraz sytuacji i kondycji finansowej klubu mieszkańcom Chełma.

Pozostałe