Chełm: Miasto zajmie się remontem cmentarzy wojennych

  • 27.02.2019, 10:06
  • DSO
Chełm: Miasto zajmie się remontem cmentarzy wojennych
13 tysięcy złotych dostanie chełmski ratusz z Urzędu Wojewódzkiego na utrzymanie grobów i cmentarzy wojennych, które do tej pory były pod opieką wojewody.

Uchwała  w sprawie przekazania miastu pieczy nad mogiłami żołnierzy, ma zostać podjęta na jutrzejszej sesji rady miasta Chełm. Wojewoda lubelski podpisze też stosowne porozumienie z prezydentem Jakubem Banaszkiem.

Na terenie Chełma i w bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajduje się kilka cmentarzy wojskowych i wojennych. Najstarszy usytuowany jest przy ul. I Pułku Szwoleżerów, na północnym stoku Górki Chełmskiej. Znajdują się tam m.in. mogiły z I wojny światowej oraz polskich żołnierzy poległych w 1939 roku. Drugi duży cmentarz jest przy ul. Wojsławickiej na skraju lasu Borek. 

Na terenie miasta znajdują się również cmentarze jeńców wojennych, zmarłych i zamordowanych w chełmskim obozie Stalag 319. Jeden z nich znajduje się przy ul. Okszowskiej.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
auuuu
auuuu 28.02.2019, 11:48
13 tysięcy na cmentarze wojenne? cóż za oszałamiająca kwota!! nowi włodarze miasta to jak widać genialni negocjatorzy :D co można zrobić za taki pieniądze? wystarczy chociaż na sprzątanie?

Pozostałe