Chełm: To był Dobry Start. Ponad 6 tys. dzieci dostało rządowe wsparcie

  • 20.02.2019, 11:50
  • DSO
Chełm: To był Dobry Start. Ponad 6 tys. dzieci dostało rządowe wsparcie
Ponad 6100 dzieci otrzymało wsparcie finansowe w ramach programu 'Dobry Start'. To uczniowie chełmskich szkół, których rodzice wnioskowali o 300 złotych na wyprawkę szkolną.

W sumie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który wypłaca świadczenia wpłynęło 4706 podań - z czego ponad 2200 drogą elektroniczną.
W całym województwie lubelskim wsparcie otrzymało ponad 245 tysięcy dzieci - kwota wypłaconych świadczeń to ponad 73 mln zł. 

Kto mógł liczyć na rządowe pieniądze, przypomina Urszula Gralewicz z chełmskiego MOPR-u:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Chełmie uprawnionych do skorzystania ze świadczenia było w sumie ponad 10 tysięcy dzieci i młodzieży. Wydatki na realizację programu 'Dobry Start' wyniosły w całym kraju prawie 1,5 mld zł.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe