Prairie Mining chce 10 mld zł odszkodowania m.in. za 'Jana Karskiego'

  • 12.02.2019, 11:08
  • DSO
Prairie Mining chce 10 mld zł odszkodowania m.in. za 'Jana Karskiego'
10 mld złotych - takiego odszkodowania może domagać się od Polski australijska spółka Prairie Mining, która chce wybudować w naszym województwie kopalnię węgla 'Jan Karski'.

Jak ustalił 'Dziennik Gazeta Prawna”, 5 lutego firma złożyła w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy pismo z informacją o pozwie. Australijczycy pozywają polski rząd za zwłokę w podpisaniu umowy o użytkowanie górnicze terenu, na którym ma powstać nowa kopalnia.

"Od kilku miesięcy o odkupienie projektów górniczych od Prairie Mining zabiega Jastrzębska Spółka Węglowa" - czytamy w gazecie.

Australijska firma otrzymałaby zwrot tego, co zainwestowała. W sprawie nie zapadły jednak żadne decyzje, więc nie doszło do podpisania umowy między Prairie Mining i JSW.

Przypominamy, że spółka już w październiku 2017 r. złożyła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie wniosek o wydanie tzw. decyzji środowiskowej. Od tego czasu nie doczekali się odpowiedzi. To ostatni dokument, który jest niezbędny do złożenia wniosku o koncesję na wydobycie. Bez niego budowa kopalni nie może ruszyć.

"Sprawa Prairie Mining to potencjalnie jeden z najwyższych pozwów o odszkodowanie wobec Polski" - pisze "DGP".

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wolny
wolny 13.02.2019, 07:45
Nie rozumiem dlaczego firma Australijska a nie nasza rodzima ma prowadzić prace górnicze i skąd tak ogromne odszkodowanie.

Pozostałe