Chełm: Sanepid nie ma zastrzeżeń do organizacji studniówki w I LO

  • 29.01.2019, 13:21
  • DSO
Chełm: Sanepid nie ma zastrzeżeń do organizacji studniówki w I LO
Nie udało się ustalić, co było przyczyną dolegliwości jelitowo-żołądkowych uczestników studniówki w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Wyniki wszystkich pobranych przez sanepid próbek są ujemne.

Na studniówce w I LO bawiło się około 400 osób, prawie połowa skarżyła się później na bóle głowy i biegunkę.  

Zaraz po zgłoszeniu objawów, chełmski sanepid rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. Pobrał próbki żywności, wody, sprzętu oraz z powierzchni, na których posiłki były przygotowywane. Pobrane zostały też wymazy od osób przygotowujących studniówkowe dania, a także od tych, którzy uskarżali się na bóle brzucha i biegunkę. Badane były dwutorowo, pod względem bakteriologicznym i wirusologicznym. Wszystkie wyniki są ujemne.


===>>> Chełm: Studniówka w I LO zakończona...dochodzeniem epidemiologicznym!

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe