Chełm: Wiaduktu na Lubelskiej nie będzie

  • 29.01.2019, 10:05
  • DSO
Chełm: Wiaduktu na Lubelskiej nie będzie
Nie będzie wiaduktu nad torami, przecinającymi ulicę Lubelską w Chełmie. Bo jak powiedział prezydeny miasta Jakub Banaszek, miasta po prostu nie stać na tak kosztowną inwestycję.

Zamykany bardzo często przejazd powoduje duże utrudnienia w ruchu. Stąd pomysł - jeszcze poprzednich władz - by wybudować w tym miejscu wiadukt, który miał rozładować korki i upłynnić ruch. Koszt inwestycji wstępnie oszacowano na około 20 milionów złotych. Kolej zadeklarowała wsparcie w wysokości 30 procent. Pozostałe pieniądze musiałoby wydać miasto. Niestety w budżecie przygotowanym przez poprzednią władzę, nie zabezpieczono takich pieniędzy. 

Problem pojawi się w chwili rozpoczęcia przebudowy ulicy Rejowieckiej. Wówczas cały ruch zostanie skierowany właśnie na Lubelską. Co może spowodować paraliż komunikacyjny miasta.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
2019
2019 31.01.2019, 18:21
wyłączyć OŚWIETLENIE KOŚCIOŁÓW W NOCY a włączyć po 6 w mieście bo ciemno i zimno, a Pan Bóg wie gdzie jego dom
Chełmianin
Chełmianin 29.01.2019, 21:32
Brawo Panie prezydencie! Brawo wszyscy wy którzy dali się ogłupić! Gdzie wasza dobra zmiana? Tragedia!!!
strzelec
strzelec 29.01.2019, 18:18
Dobrze odpowiedziala Karolina szkoda pieniedzy w Chelmie jest duzo wiecej do naprawy po poprzednich rzadach, W fatalnym stanie sa drogi gdzie ubytku byly w sposob skandaliczny uzupelniane, wymiana nawierzchni Rejowieckiej wykonana w sposob uradajacy wszelkim zasadom techniki. Ponadto jest duzo wiecej miast w ktorych jest jeszcze wiekszy problem z rogatkami.Np. taki Frankfurt nad Menen jedna z przelotowych ulic jest zamykana co 30 minut i tam jak sie ma szczescie to stoi sie tylko 10 minut a tak do 20minut i od razu robia sie korki po obu stronach torow, i tam nikt miesem nie rzuca. Takze zanim cos glupiego napiszecie to sie lepiej nad tym zastanowcie, a nie glupkowate ataki aby tylko atakowac
Snajper
Snajper 29.01.2019, 19:58
Strzelec, rzeczywiście... zanim coś napiszesz to się najpierw zastanów na tym co chcesz spłodzić...
strzelec
strzelec 30.01.2019, 17:36
do Snajpera Chlopcze bo z cala pewnoscia moge tak powiedziec to sam sie najpierw dokladnie zastanow nad tym co piszesz i przeczytaj dokladnie to co napisalema jezeli tego nie rozumiez to juz Twoj problem. A tak jak powiedzial Pan Prezydent calkowicie nie rezygnuje z tego projektu i w tym momencie jest to nie realny projekt. A ja wiem dokladnie co napisalem i jakbys sie dobrze sie wczytal to bys zrozumial, powtorze, ze nie takie miasta jak Chelm maja z tym problem, nie tylko techniczny, ale i finansowy. Zastanow sie Chlopcze jak dlugo by trwala ta inwestycja i dopiero bylby "cyrk" na ulicach. Przy tej inwestycji musialaby najpierw powstac poludniowa obwodnica miasta. Ale czy Ty to kumasz jak gadaja po waszemu
Piotr
Piotr 29.01.2019, 17:08
Miało być pięknie i dobrze wyszło jak zawsze
Karolina 111
Karolina 111 29.01.2019, 14:13
A po co ten wiadukt?dobrze że nie zbudują, bo szkoda pieniędzy. Lepiej zastanowić się nad obwodnicą, remontem Rampy.
Blondynka
Blondynka 29.01.2019, 19:56
Nie czaisz dziewczyno, że obwodnica to inne środki, inne zadania i w końcu inny odpowiedzialny? Na Rampę są już środki i wyłoniony wykonawca. Więc zanim coś skomentujesz, to się doinformuj.
Xxx
Xxx 29.01.2019, 13:03
Za tamtej Pani Prezydent to coś się działo . A. Obecny Pan Prezydent na wszystko ma odpowiedz " Nie ma pieniędzy " więc nic nie zrobi i nic się miasto nie rozwinie ???
strzelec
strzelec 30.01.2019, 17:46
Tak masz racje, za tamtej Pani dzialo sie bardzo duzo, za duzo ze pieniadze nie wiadomo na co szly i miasto zostalo z olbrzymim dlugiem. Jak jestes taki bogaty bo moze sie dorobiles to zrob zrzutke. Byc moze znasz takie powiedzenie cytat; z pustego i Salomon nie naleje
Joasia
Joasia 30.01.2019, 08:48
Pewnie ze sie dzialo ttlko zobacz ile miasto ma dlugu jestesmy na 1 miejscu za Luinem
bb
bb 29.01.2019, 16:59
nie ma pieniedzy bo z poprzedniego roku nic nie zostało. i tak co roku bedzie
yoyo
yoyo 29.01.2019, 12:49
część pojazdów w trakcie remontu będzie jeździć piwną/ogrodową a tam dziura na dziurze co załatają to znowu tragedia
Pawelek
Pawelek 29.01.2019, 11:44
Po dwóch miesiąca można stwierdzić ze 100% pewnością że w tym mieście nic się nie zmieni.
Zmieniła się tylko forma przekazywania "braku" jakichkolwiek zmian.

Pozostałe