Ranking Perspektyw: II LO najlepsze spośród chełmskich liceów

  • 10.01.2019, 15:05
  • DSO
Ranking Perspektyw: II LO najlepsze spośród chełmskich liceów
Najlepszą szkołą w Chełmie - wśród liceów ogólnokształcących - jest II LO im. Generała Gustawa Orlicz-Dreszera - wynika z rankingu przygotowanego przez portal edukacyjny Perspektywy. Tym samym szkoła zajęła 414 miejsce w Polsce. W porównaniu z rokiem ubiegłym to spadek o 119 miejsc. W województwie lubelskim zajmuje 26. pozycję

Wśród szkół z województwa lubelskiego placówka została sklasyfikowana na 26. pozycji. 529. miejsce w kraju i 33 w województwie lubelskim zajęło z kolei I Liceum Ogólnokształcące.

Portal opublikował też ranking najlepszych techników. Na 169. miejscu w kraju i 14. w województwie - jest Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, a 273. pozycję w Polsce i 17. na Lubelszczyźnie zajmuje Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych.

Najlepsze szkoły w kraju w obu kategoriach znajdują się w Warszawie. 

Na miejsce w rankingu wpływ mają wyniki egzaminów maturalnych oraz olimpiad przedmiotowych. A w przypadku szkół technicznych - wynik egzaminu zawodowego.


 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe