❤️ 27. Finał WOŚP w Chełmie - PROGRAM ❤️

 • 10.01.2019, 10:21 (aktualizacja 11.01.2019, 10:46)
 • DSO
❤️ 27. Finał WOŚP w Chełmie - PROGRAM ❤️
W tym roku finałowe granie w Chełmie rozpocznie się już w piątek 11 stycznia - sprawdźcie, co będzie się działo w naszym mieście podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia w całym kraju i poza jego granicami swój 27. koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Te szczególne dźwięki będą emitowane w celu zebrania pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zajmie się tym m.in. 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1600 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata. Warto przypomnieć, że WOŚP hojnie wyposażyła oddziały chełmskiego szpitala.

W Chełmie rolę koordynatora po raz czternasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są jak w latach poprzednich firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego. Bankiem chełmskiego sztabu jest po raz drugi Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

Licytacje w BON TONie

Orkiestrowe granie zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczną licytacje w Radiu BON TON. Odbędą się one w piątek, sobotę i niedzielę (11-13 stycznia) w godz. 10:00-14:00 na częstotliwości 104,9FM. Wylicytować będzie można m. in. prestiżowe numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki z podpisem Jurka Owsiaka) oraz wiele atrakcyjnych usług i przedmiotów pozyskanych przez sztab Automobilklubu Chełmskiego. Licytacje to  znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej. 

Muzycznie w szkole muzycznej – piątek godz. 17:00 PSM w Chełmie, ul. Hrubieszowska 102

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zabrzmią utwory poważne i rozrywkowe, grane przez uczniów, absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości. Wstęp dla publiczności minimum 5 zł do puszki. 

„Młodzi artyści młodym pacjentom” i „WOŚPowy Chełmowy Jar” – sobota w Chadeku

W sobotnie popołudnie sceną Chełmskiego Domu Kultury zawładną młodzi artyści. Będą popisy taneczne w różnych stylach i układach oraz zachwycające stroje. O godz. 16:00 pokażą się grupy Chadeku, przed godz. 17:00 zobaczymy formacje Młodzieżowego Domu Kultury, a na deser około 18:00 zaprezentuje się Estrada Dziecięca. Wstęp dla publiczności minimum 5 zł do puszki.

Już od godz. 15:00 w sali czerwonej i fioletowej Chadeku odbędzie się specjalne spotkanie miłośników gier planszowych i fantastyki „Chełmowy Jar” prowadzonego przez Galerię Dziecięcą Pokusa. Do dyspozycji uczestników będzie wiele różnych gier, co gwarantuje ciekawe spędzenie czasu. Mile widziane datki do wośpowej puszki.

„Muzyczny misz-masz” w Decaffencji – sobota godz. 19:00

W sobotę o godz. 19:00 kawiarnią Decaffencja zawładnie znakomita muzyka. Cztery gardła i cztery instrumenty knajpiano-folkowej formacji Bimber Boys zabiorą publiczność w muzyczną podróż od Odessy poprzez warszawską Pragę do Dublina. Kapela Kataryna zagra piosenki lwowskie oraz muzyczne hity tzw. folkloru miejskiego, w tym te związane z Chełmem. Trzecią kapelą jaka zaprezentuje się podczas imprezy będzie Klimat W. Zespół  gra  utwory własne i covery z kręgu muzyki bluesowej. Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878. Koncert przygotowuje Stowarzyszenie WeRwA i Decaffencja. 

Samochodowa rywalizacja – niedziela godz. 10:27 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Jak zwykle na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci  rywalizacji samochodowej. Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się o godz. 10:27 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin. Impreza jest otwarta dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Na najlepszych czekają oryginalne dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne pamiątkowe medale. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki. Zawody organizuje Automobilklub Chełmski.

Finał WOŚP  - niedziela od godz. 11:00 na pl. Łuczkowskiego

W tym roku główną sceną orkiestrowego grania będzie pl. Łuczkowskiego. Tam już od godz. 11:00 czekać będzie wiele atrakcji i wspaniałych koncertów. Różnorodność stylów prezentowanych przez wykonawców gwarantuje, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

W kolejności na scenie zaprezentują się:

 • 11:30 Anna Urbaniak i Adrian Makar,
 • 13:00 Cykady,
 • 13:50 Yaroo,
 • 14:40 Styrta,
 • 15:30 Romantic Soul Rebel,
 • 16:20 Deltha,
 • 17:10 Livetsord,
 • 18:00 Trap
 • i na zakończenie o godz. 18:50 legendarna Rdza

III Chełmski Bieg WOŚP

O godz. 11:30 nastąpi start „3. Chełmskiego Biegu WOŚP”. Będzie to jedna z dwóch takich imprez organizowanych w województwie. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie www.chelmbiega.pl. Organizatorami biegu są Chełm Biega, Chełmska Grupa Rowerowa, Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społęcznych i Automobilklub Chełmski.

Około godz. 12:30 planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. W akcji zaprezentują się ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy z OSP Kamień.

W finale orkiestrowych działań nad Chełmem nie rozbłysną fajerwerki. Już trzy lata temu organizatorzy zrezygnowali z działań, które są niekomfortowe i wręcz niebezpieczne dla zwierząt. Jednak tego nie trzeba żałować bowiem „Światełko do nieba” stanie się udziałem artystów z Teatru Hesperydy, którzy zaprezentują wspaniałe widowisko z ogniem w roli głównej. To będzie znakomite podsumowanie orkiestrowego grania w Chełmie. Spektakl rozpocznie się około godz. 19:30 na pl. Łuczkowskiego.

„Maraton filmowy” - niedziela godz. 11:00 Chełmska Biblioteka Publiczna

Swoją ucztę będą mieli również miłośnicy sztuki filmowej. O godz. 11:00 rozpoczną się filmy dla młodszych, a o 16:00 dla starszych kinomanów. Organizatorzy z Chełmskiej Biblioteki Publicznej zapowiadają projekcje znakomitych, najnowszych produkcji. Szczegóły na profilu biblioteki na Facebooku.

Morsowanie z serduchem i duchem Bieluchem- niedziela godz. 13:30 Zalew Żółtańce

W programie imprezy rozgrzewka, zimna kąpiel, ciepły posiłek i zimne piwo, muzyczna zabawa, ognisko z kiełbaskami oraz … kozacka sauna. Te atrakcje nie tylko dla miłośników arktycznych klimatów organizują Chełmskie Morsy. Do wylicytowania będzie specjalny „tort morsów upieczony przez foczkę” oraz wykonany przez Marcina Cimka z Kuźni Strachosław jedyny na świecie nóż. Warto przytoczyć jego opis: „Nóż kuty, okolo 120 warstw stali nisko i wysokowęglowej, hartowany, naostrzony. Rękojeść oprawiona mosiądzem, kością ze strusia i zakończona bawolim rogiem.”

To jeszcze nie wszystko

Tradycją jest też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie „do ostatniej chwili”, więc jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne zamierzenia. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 27. Finału. Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata np. przekazując jakieś przedmioty na licytację lub jakiś fajny pomysł prosimy o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem [email protected] Zapraszamy też do sztabu w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5.  

Wszelkie informacje (w tym wykaz fantów do licytacji) na bieżąco będą się ukazywały na profilu WOŚPchełm na Facebooku oraz profilach poszczególnych współorganizatorów. 

SIE MA!
Grzesiek Gorczyca

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe