Chełm: Eko-Patrol wlepił już 9 mandatów za palenie odpadami

  • 17.12.2018, 13:08 (aktualizacja 17.12.2018, 13:16)
  • DSO
Chełm: Eko-Patrol wlepił już 9 mandatów za palenie odpadami
9 osób zostało ukaranych mandatami - za łamanie przepisów antysmogowych i palenie w piecach odpadami. To wynik kontroli - jakie w ramach Eko Patrolu - prowadzą strażnicy miejscy z Chełma.

Strażnicy Miejscy z Chełma sprawdzają czy chełmianie nie łamią przepisów anty-smogowych i nie palą w piecach odpadami. Kontrole - odbywające się w ramach tzw. Eko-Patrolu ruszyły z początkiem okresu grzewczego. Od początku sezonu grzewczego takich kontroli było już ponad 90. Aż 30 wykonał krążący nad Chełmem dron.

O wynikach kontroli mówi komendant chełmskich strażników Zbigniew Grochmal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do pieców trafiają często - choć nie powinny - tworzywa sztuczne, plastikowe butelki, opony czy resztki farby. Ale jak zapewniają strażnicy miejscy - jest i tak dużo lepiej niż w latach poprzednich.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Zadymienie i duszący zapach, który unosi się nad Chełmem głównie wieczorami, to wina niskiej jakości węgla, którym palimy w piecach. 

A co o jakości powietrza w mieście sądzą chełmianie? Pytał Daniel Paszkiewicz.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, Chełm jest jednym z najbardziej zanieczyszczonym miast na Lubelszczyźnie jeśli chodzi o stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. Chodzi o te, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Aż 48 dni w roku - dopuszczalna norma została przekroczona. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 18.12.2018, 09:40
Wychodzę z pieskiem na spacer wieczorem i aż trudno przejść ul. Przemysłową w rejonie osiedla domków jednorodzinnych pomiędzy ul.Wołyńską a ogródkami .A jak się przyglądam z okna budynku w którym mieszkam to z kominów wydobywa się dym od żółtego poprzez niebieski do czarnego. Jest to warstwa dymu o grubości ok 20 metrów.
chełmianin
chełmianin 17.12.2018, 19:44
CEMEX, czyli cementownia, która de facto jest spalarnią śmieci jest największym trucicielem. Niestety dron tam nie dolatuje...
Chełmianin
Chełmianin 17.12.2018, 15:48
A kiedy dron się przeleci na chełmska cementownią????

Pozostałe