Chełm: Smogowy dron patroluje osiedla

  • 07.12.2018, 09:44
  • DSO
Chełm: Smogowy dron patroluje osiedla
W tym tygodniu nad Chełmem pojawił się dron. Kontrolował jakość powietrza głównie nad osiedlami Rejowiecka-Włodawska oraz Dyrekcja Dolna. Zrobił 9 pomiarów, w jednym miejscu normy zostały przekroczone.

Kontrole jakości powietrza prowadzą strażnicy miejscy, którzy sprawdzają czy właściciele posesji w Chełmie nie łamią przepisów anty-smogowych i nie palą w piecach odpadami.

Z drona korzystają dzięki umowie z lubelską firmą, która specjalizuje się w produkcji mobilnych laboratoriów do kontroli jakości powietrza. Mówi komendant chełmskich Strażników Zbigniew Grochmal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chełmscy strażnicy przeprowadzili już kilkadziesiąt kontroli. Kilka osób zostało ukaranych mandatami. Chełmianie ogrzewają domy odpadami - mimo że za łamanie przepisów grożą kary.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kontrole strażników miejskich będą trwać przez cały okres grzewczy. Dron ponownie pojawi się nad Chełmem w przyszłym tygodniu.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryslc
Kryslc 09.12.2018, 16:13
Katolicy palą śmieciami? Niemożliwe, i to w mieście gdzie co kilka godzin słychać religijne pieśni.
Gość
Gość 07.12.2018, 21:31
Zapraszamy na ul.Lubelską na przeciw Stokrotki,warto zbadać czym tam palą..
 LALA
LALA 07.12.2018, 20:04
Zapraszam na ul. nadtorowa po 17, tu to sie dzieje
aga
aga 07.12.2018, 14:15
Bo kary za palenie czym popadnie powinny zaczynać się od 1500PLN do maksymalnie 5000PLN i by się skończyło. Mieszkańcy nie byliby truci, a i kasa miejska byłaby doposażona.

Pozostałe