Chełmski Dom Kultury zaprasza - Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia

  • 09.11.2018, 11:08
  • DSO
Chełmski Dom Kultury zaprasza - Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia
Mamo, tato! Zabierzcie mnie do teatru! „Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia” to autorski projekt Wioletty Tomicy, Gabrieli Jaskuły oraz Bogusława Byrskiego – aktorów Teatru Andersena.

Co wspólnego mają ze sobą kapusta, marchewka, jabłko, por i inne warzywa oraz Szewczyk Dratewka? Pozornie nic, ale gdy uruchomimy wyobraźnię, okaże się, że może wyjść z tego całkiem smaczna historia.

„Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia” to autorski projekt Wioletty Tomicy, Gabrieli Jaskuły oraz Bogusława Byrskiego – aktorów Teatru Andersena. Doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki zostaje opowiedziana w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie postaci powstają na oczach widza. Cały baśniowy świat kreowany jest na oczach dzieci, a w czasie trwania opowieści z warzyw gotowana jest zupa.

- W czasach gdzie smartfon i fastfood są codziennością, naszym spektaklem próbujemy przekierować uwagę dzieci i ich opiekunów na kreatywne zabawy i zdrowe odżywianie, mówi Wioletta Tomica, aktorka i jeden z twórców przedstawienia.

Spektakl ma na celu rozbudzić wyobraźnię i pokazać, jak przyjemnie bawić się w teatr, używając prostych domowych przedmiotów. Adresowany jest do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Powstał on we współpracy z IKEA. Sklep ten zapewnił elementy scenografii. Owoce i warzywa wykorzystywane w spektaklu dostarcza Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Elizówka.

Ilość miejsc na spektakl jest ograniczona ponieważ miejsca dla widowni będą znajdowały się na scenie.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe