DKF Rewers - Monument reż. Jagoda Szelc i spotkanie z reżyserką

  • 06.11.2018, 11:08
  • DSO
DKF Rewers - Monument reż. Jagoda Szelc i spotkanie z reżyserką
Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki, który okazuje się czymś więcej niż tylko ćwiczeniem stylistycznym.

CKF Zorza, czwartek - 8/11/2018 godzina 18:00, bilet 10 zł

Podczas seansu "Monumentu" odczuwamy na własnej skórze atmosferę niepokoju, chaosu i oczekiwania na przełom, emanującą już z "Wieży. Jasnego dnia". Jednocześnie jednak Jagoda Szelc nie ogranicza się do powtarzania rozwiązań wypracowanych w swoim rewelacyjnym debiucie. W "Monumencie" urodzona we Wrocławiu twórczyni jeszcze bardziej intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie.

Nowy film Szelc zaczyna się niewinnie. Grupa studentów wyjeżdża na praktyki do prowincjonalnego hotelu, który jest czymś pomiędzy Szpitalem Przemienienia z filmu Żebrowskiego a Hasowskim Sanatorium pod Klepsydrą. Na miejscu bohaterowie spełniają coraz to nowe zachcianki surowej managerki, a także orientują się, że placówka oferuje swoim klientom zupełnie niestandardowe usługi. Jak młodzi ludzie odnajdą się w tej zaskakującej sytuacji? Jaki wpływ na ich zachowanie wywrze tytułowy Monument - tajemnicza budowla znajdująca się na terenie hotelu?

Gościem specjalnym będzie reżyserka filmu Jagoda Szelc.

Urodzona we Wrocławiu, w 1984 roku. Reżyserka i scenarzystka. W 2018 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej filmy były pokazywane na takich festiwalach jak: Karlovy Vary International Film Festival, Hot Docs Canadian International Documentary Festival, Cannes Short Film Corner, T-Mobile Nowe Horyzonty, czy Brooklyn Film Festival. Wyprodukowana w Szkole Filmowej krótka fabuła „Taki pejzaż” zdobyła „Złotą Kijankę” – nagrodę główną dla filmu studenckiego Festiwalu Camerimage w 2013 roku.

Za film „Wieża. Jasny dzień.” otrzymała nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski i Najlepszy Scenariusz 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku. Film znalazł się w prestiżowej sekcji „Forum” 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2018 roku. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii „Film” w 2018 roku. Obecnie pracuje nad filmem „Delikatny Balans Terroru”.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe