Akcja „Znicz 2018” w powiecie chełmskim

  • 29.10.2018, 13:54
  • DSO
Akcja „Znicz 2018” w powiecie chełmskim
Już od środy 31 października rozpoczną się wzmożone działania policyjne pod nazwą „Znicz 2018”, które będą prowadzone do dnia 4 listopada. Chełmscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze odwiedzając groby swoich bliskich. Aby jednak bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do celu należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas przemieszczania się pojazdem, jak też pieszo.

Już od środy kierowcy mogą spodziewać się na drogach naszego powiatu zwiększonej liczby patroli. Policjanci będą służyć swoją pomocą, czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, będą kierować ruchem, będą wskazywać także miejsca parkingowe w rejonach cmentarzy. 

Pamiętajmy, że w rejonie cmentarza przy ul. Mościckiego w Chełmie jak co roku będzie zmieniona organizacja ruchu. Od ul. Mościckiego do skrzyżowania z ul. Reytana ruch pojazdów będzie odbywał się jednokierunkowo. W przypadku dużego natężenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Wojsławickiej i 3 Maja będzie prowadzona ręczna regulacja ruchem. 

Policjanci w tych dniach będą zwracali uwagę na prędkość z jaką poruszają się pojazdy, jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa, prawidłowość przewożenia pasażerów ze szczególnym zwróceniem uwagi na przewożone dzieci, na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. W związku z tym apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, o stosowanie się do obowiązującego oznakowania. Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

Zadbajmy także o swoje mienie. Nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się łupem sprawców kradzieży. Robiąc zakupy w kwiaciarniach, na stoiskach z wiązankami i zniczami, gdzie prawdopodobnie będzie panował tłok, nie pozostawiajmy bez nadzoru naszych torebek oraz portfeli. Właściwie zabezpieczmy też samochód, parkując pamiętajmy o jego zamknięciu. Nie pozostawiajmy w nim rzeczy wartościowych. 

Apelujemy też o właściwe zabezpieczenie mieszkań oraz domów na czas kiedy jesteśmy poza nimi. Przede wszystkim pamiętajmy o dokładnym zamknięciu okien i drzwi. Wychodząc wieczorem zostawmy zapalone światło, być może będzie to sygnał, że ktoś jest w domu, że mieszkanie nie jest pozostawione bez opieki. Poprośmy też o pomoc sąsiadów, tak aby pod naszą nieobecność zwracali uwagę na nasze lokum. Zwróćmy uwagę czy nikt podejrzany nie kręci się wokół. Pamiętajmy też o tym, aby nie trzymać w domu dużych kwot pieniędzy, a przedmioty wartościowe dobrze zabezpieczyć.

Jeżeli coś nas zaniepokoi lub też zauważymy osoby, które swoim zachowaniem wzbudzą nasze podejrzenia poinformujmy o tym dyżurnego Policji dzwoniąc na numer  alarmowy 997 lub 112.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe