"Opera Kartoflana" - spektakl inny niż wszystkie

  • 23.10.2018, 08:19 (aktualizacja 23.10.2018, 13:45)
  • DSO
"Opera Kartoflana" - spektakl inny niż wszystkie
W najbliższy weekend w Chełmie odbędą się VI Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich. W sobotę na scenie Chełmskiego Domu Kultury wystąpi TeatroTerapia Lubelska - z 'Opera Kartoflaną' - przedstawieniem innym niż wszystkie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił Jacek Bobruś, członek zarządu Stowarzyszenia osób z Niepełnosprawnością Zbyszko. 

Spekatkl 'Opera Kartoflana' rozpocznie się w sobotę 27 października, o godzinie 16:00. 

Na spotkania z teatrem ChDK zaprasza od najbliższego piątku 26 października do niedzieli 28 października. Podczas trzech dni przed publicznością wystąpią artyści teatralni z całej Polski, będą też warsztaty z improwizacji teatralnej.

Więcej o Ogólnopolskich Spotkaniach Profesjonalnych Teatrów Amatorskich oraz samej 'Operze Kartoflanej' usłyszycie w Rozmowach na Temat:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sens „Opery Kartoflanej” opiera się na pozornie sprzecznej logice hiphopowych tekstów piosenek o włączającym wyłączaniu ludzi, którzy z racji niespełnionej normy dostali się w tryby złożonej maszyny pomocy społecznej i opieki. Jednostkowe doświadczenie rzeczywistości politycznej/ społecznej/ edukacyjnej ustanowiło formę spektaklu i jego wyraz - a zapisane w ciele aktora strategie/wybory i decyzje dotyczące norm i ich ekspresji przekazują teraźniejszy i obecny (HIP) oraz sposób poruszania się (HOP) w krytycznej refleksji nad współczesnością. Aktorzy Teatru Ludzi Niepełnosprawnych nie stosują ideologicznej zasłony dla nierozwiązanych problemów i nie szukają okazji do podtrzymania istniejących hierarchii. O(d)grywają wykluczanie wykluczonych.

Pomysł spektaklu i choreografia/reżyseria - Maria Pietrusza Budzyńska
Przy współpracy - Joli Grabowskiej i Leszka Tesa
Teksty piosenek - Danka Mikusz
Kompozycja muzyki/przygotowanie wokalne/reżyseria dźwięku i realizacja - Piotr Kiliański

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JB
JB 23.10.2018, 15:55
Bardzo przejmujący i pełen profesjonalizmu spektakl. Polecam

Pozostałe