Chełm: Wizyta u okulisty na NFZ? Dopiero w czerwcu 2019 roku

  • 11.10.2018, 14:34
  • DSO
Chełm: Wizyta u okulisty na NFZ? Dopiero w czerwcu 2019 roku
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. Przy okazji tego święta sprawdziliśmy, jak długo - w ramach tzw. wizyty 'na NFZ' - poczekamy na spotkanie z okulistą.

Niestety - nie mamy dobrych wiadomości. W przyszpitalnej poradni okulistycznej w Chełmie na bezpłatną wizytę czeka ponad 200 osób. Pierwszy wolny termin to czerwiec przyszłego roku. W jeszcze gorszej sytuacji są chorzy, którzy zostali zakwalifikowani na operację usunięcia zaćmy. W chełmskim szpitalu na zabieg czeka prawie 300 osób. Jeśli uda wam się wpisać na listę - zoperowani zostaniecie dopiero w maju 2020 roku. Czekać - do czerwca przyszłego roku -trzeba też w szpitalu w Krasnymstawie. Tu na operację zaćmy zakwalifikowanych zostało ponad stu pacjentów.

Tymczasem, jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, co czwarta dorosła osoba ma problem, żeby przeczytać gazetę, wadę wzroku ma też co drugi uczeń w Polsce.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znachor
Znachor 12.10.2018, 09:27
Oko boli, piecze, jest zaczerwienione itp. - idź do okulisty. Profesjonalnym doborem korekcji wzroku i diagnostyką widzenia zajmuje się OPTOMETRYSTA!!!!. Gdyby społeczeństwo było bardziej świadome - nie blokowało by kolejek u lekarzy okulistòw np. po dobòr okularów do czytania.

Pozostałe