MAMO, TATO – SZUKAM WAS!

  • 09.10.2018, 09:14
  • DSO
MAMO, TATO – SZUKAM WAS!
MAMO, TATO – SZUKAM WAS! - To hasło akcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie promujące idee rodzicielstwa zastępczego.

Dziecko dla pełnego i harmonijnego rozwoju swojej osobowości powinno wychowywać się w środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia. Pomimo tak ważnej i decydującej roli jaką powinna spełniać w życiu każdego człowieka rodzina, wiele dzieci nie znajduje we własnym domu właściwej opieki. Pozbawione miłości rodzicielskiej, a co za tym idzie dzieciństwa pełnego radosnych i beztroskich chwil, otrzymują ogrom negatywnych doświadczeń, które towarzyszą im przez całe życie.

Każdego roku około 40 dzieci umieszczanych jest w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Aktualnie na terenie miasta Chełma funkcjonuje 60 rodzin zastępczych, w których znalazło dom 71 osamotnionych dzieci. Jednak potrzeby w tym zakresie są dużo większe. Dlatego pragniemy wzmóc wysiłki wielu ludzi dobrej woli, aby dziecko mogło to marzenie urzeczywistnić i zamiast do domu dziecka trafić do utworzonej przez Państwa rodziny zastępczej, gdyż właśnie rodzina jest naturalnym i niezastąpionym środowiskiem życia, rozwoju i wychowania.

Rodzina zastępcza stanowi dla pozbawionych swojej naturalnej rodziny dzieci, niepowtarzalną szansę na prawidłowy rozwój. W zastępczej rodzinie dzieci mają zapewniony nie tylko „dach nad głową” i godziwe warunki życia, lecz także opiekę, ciepło i miłość. Rodzina zastępcza chroni je przed doznawaniem kolejnych krzywd, przed porzuceniem, samotnością, zaniedbaniem. Rodzina przyjmując do swojego domu dziecko daje mu bezpieczeństwo, spokój i warunki do rozwoju, a jego rodzicom czas na uporanie się z problemami, które stały się przyczyną umieszczenia go w rodzinie zastępczej. Pozwólmy, aby każde dziecko pozbawione opieki rodzicielskiej znalazło miłość, poczucie bezpieczeństwa, przynależności i ciepło rodzinne.

Rodziny chętne do tworzenia rodzin zastępczych w celu uzyskania dokładnych informacji na temat procedur proszone są o zgłoszenie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, Zespołu do Spraw Pieczy Zastępczej ul. Jedność 43 ( budynek Domu Dziecka) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00, tel. (82) 565-91-62

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe