Chór Hejnał nagrodzony statuetką KAJ-a

  • 21.09.2018, 07:26 (aktualizacja 21.09.2018, 10:16)
  • DSO
Chór Hejnał nagrodzony statuetką KAJ-a
Znamy laureata tegorocznej honorowej nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. Kapituła nagrody postanowiła przyznać srebrną statuetkę Chórowi Parafialnemu działającemu przy Parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie.

Chór powstał w 1918 roku. Jego początki wpisują się jeszcze w okres zaborów. Od początku chór tworzą pasjonaci śpiewu i miłośnicy muzyki sakralnej. To kilka pokoleń chełmian.

"Najcenniejsze jest ciągłe nieprzerwane trwanie chóru od 100 lat oraz aktywny udział chórzystów w życiu miasta i regionu chełmskiego, mimo że jest to ich społeczna praca" – czytamy w uzasadnieniu uchwały przyznającej prestiżową nagrodę kulturalną miasta. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 21.09.2018, 08:03
Czytajcie ze zrozumieniem. To nie jest nagroda KAJ-a, tylko HONOROWA SREBRNA statuetka. Nagrody KAJa są przyznawane w trzech kategoriach i wręczane zwykle na początku roku.

Pozostałe