Chełm: Szkoła Muzyczna ma nową, piękna siedzibę.

  • 05.09.2018, 10:50
  • DSO
Chełm: Szkoła Muzyczna ma nową, piękna siedzibę.
W poniedziałek popołudniu odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Chełmie.

Po ponad 70 latach funkcjonowania przy ul. Lubelskiej 3, szkoła rozpoczęła nowy rok szkolny w odnowionym, zabytkowym budynku - przy Hrubieszowskiej 102.

O idei stworzenia nowych możliwości dla chełmskich muzyków mówił dyrektor szkoły Andrzej Wojtaszek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dyrektor zwrócił się również bezpośrednio do tych, którzy w tym historycznym momencie rozpoczynają naukę gry na instrumentach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystość zakończył koncert zespołu Varsovia Brass Quintet.

Szkoła Muzyczna w Chełmie została powołana do życia w maju 1945 roku. Uczy śpiewu, a także grania na instrumentach klawiszowych, strunowych, dętych i perkusyjnych. Wśród jej absolwentów jest m.in. piosenkarka Ania Dąbrowska.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe