Nie pomogły dodatkowe pieniądze. Wciąż są długie kolejki do operacji zaćmy.

  • 10.07.2018, 14:19
  • DSO
Nie pomogły dodatkowe pieniądze. Wciąż są długie kolejki do operacji zaćmy.
Nie pomogły ani dodatkowe pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia, ani nowe zasady kwalifikowania do zabiegów - kolejki na operację zaćmy - póki co - jak były, tak są.

W chełmskim szpitalu na zabieg czeka prawie 300 osób. Jeśli uda wam się wpisać na listę - zoperowani zostaniecie dopiero w kwietniu 2020 roku. Czekać - do marca przyszłego roku - trzeba też w szpitalu w Krasnymstawie. Tu na operację zaćmy zakwalifikowanych zostało prawie 1100 pacjentów.

Rząd zapewnia, że będzie lepiej. Kolejki ma zmniejszyć m.in. obowiązkowa wizyta kwalifikacyjna, przeprowadzana przez okulistę z ośrodka, w którym pacjent ma być operowany. Do listę zabiegową zapisywani są pacjenci z ostrością wzroku 0.6 i gorszą.
 
Przypomnijmy, że do Lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia trafiły dodatkowe pieniądze na operacje zaćmy - ponad 2 mln 400 tys złotych. Część tej kwoty dostał też szpital w Chełmie. Tymczasem - póki co chorych - na bieżąco operuje tylko szpital we Włodawie, gdzie na zabieg usunięcia zaćmy czeka osiem osób.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe