Moja kochana Binduga

  • 09.07.2018, 07:20
  • DSO
Moja kochana Binduga
"Moja kochana Binduga" – tak o położonej nad Bugiem, wołyńskiej wsi, miejscu swojego urodzenia mówi Bogusława Turewicz. Jej Binduga pozostała już tylko we wspomnieniach, na nielicznych zdjęciach i mapce wiejskich zabudowań, którą pani Bogusława stworzyła z pamięci.

Rodzinna wieś w jej najwcześniejszych wspomnieniach tętni wiejskim, polsko-ukraińskim życiem, zabawą z rówieśnikami, spotkaniami w pobliskim dworze Kroczyńskich. Spokój przerywają wojenne zawieruchy, wysiedlenia, doniesienia o mordach popełnionych w głębi wołyńskiej krainy. Schronienie, jak wiele osób z jej rodzinnych stron znalazła w położonej niedaleko Dubience. W powojennej rzeczywistości kochana Binduga, a właściwie już tylko ziemia, na której stała wieś, pozostała za granicą państwa.

Pani Bogusława opowiedziała mi o świecie, który już nie istnieje, ale przez pierwsze lata życia był dla niej najszczęśliwszym miejscem na ziemi. Eliza Kudelska-Nowosad, serdecznie zapraszam do wysłuchania reportażu pt. "Moja kochana Binduga"

loadingŁaduję odtwarzacz...

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe