Prawie 11 tys. złotych pensji. Radni ustalili wysokość wynagrodzenia Agaty Fisz

  • 06.07.2018, 10:43 (aktualizacja 06.07.2018, 10:57)
  • DSO
Prawie 11 tys. złotych pensji. Radni ustalili wysokość wynagrodzenia Agaty…
Rada miasta, na sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym, podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla prezydent Agaty Fisz. To kolejna uchwała na ten temat, nad którą głosowali chełmscy radni.

O sytuacji mówi przewodniczący rady Zygmunt Gardziński:
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dlaczego władze miasta postanowiły ponownie zająć się wynagrodzeniem prezydent Chełma?

 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ile będzie zarabiać Agata Fisz?

Agata Fisz otrzymywać będzie 5 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego, 2 tys. 100 zł dodatku funkcyjnego, a także dodatek specjalny w wysokości 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, oraz dodatek za wieloletnią pracę -  w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego, co daje w sumie prawie 11 tysięcy złotych. Przed wejściem w życie rozporządzenia ws. wynagradzania pracowników samorządowych prezydent Agata Fisz zarabiała około 12,4 tys. złotych.

Rozporządzanie przewiduje obniżenie - średnio o 20 proc. - minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego osób pełniących funkcje zarządzające w jednostkach samorządu terytorialnego lub związkach jednostek samorządu terytorialnego, zatrudnianych na podstawie wyboru albo powołania.

"W rozporządzeniu wprowadzono także rozwiązania dotyczące m.in.: doprecyzowania przepisów odnoszących się do wynagrodzenia prowizyjnego; wypłacania dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej oraz odprawy emerytalnej; przeredagowania i uporządkowania tabel stanowisk" - wskazano.

Rozporządzenie weszło w życie 19 maja 2018 r., natomiast obniżenie wynagrodzeń osób zarządzających będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 r.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe