II i I LO najchętniej wybierane przez gimnazjalistów

  • 03.07.2018, 07:13
  • DSO
II i I LO najchętniej wybierane przez gimnazjalistów
Trwa nabór do pierwszych klas szkół średnich. Z danych chełmskiego ratusza wynika, że największym powodzeniem cieszy się II Liceum Ogólnokształcące. Aż 223. absolwentów gimnazjów aplikowało do tej właśnie placówki. O jedno zgłoszenie mniej odnotowało I LO.

Zdecydowanie najmniejszym zainteresowaniem uczniów cieszy się liceum, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. Tę placówkę wybrało tylko 60 osób. Kiepsko wygląda też sytuacja w Zespole Szkół Geodezyjnych i Budowlanych, gdzie w technikum chce się uczyć 64 osoby. O jedno zgłoszenie mniej wpłynęło do technikum Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. 

Co z pozostałymi szkołami średnimi? 140 absolwentów chce kontynuować naukę w Technikum Ekonomicznym w Chełmie, a 104 wybrało IV LO. Tyle samo zdecydowało się na naukę w technikum Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Dużą popularnością cieszy się natomiast technikum Zespołu Szkół Technicznych, gdzie aplikowało aż 214 absolwentów gimnazjów.

Od września naukę w szkołach średnich w Chełmie rozpocznie w sumie 1256 uczniów.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe