Klasyki, w rajdzie niepodległościowym dookoła Polski, odwiedzą Chełm.

  • 02.07.2018, 11:23 (aktualizacja 02.07.2018, 11:30)
  • DSO
Klasyki, w rajdzie niepodległościowym dookoła Polski, odwiedzą Chełm.
Europejska Asocjacja Automobilerów zaprasza do śledzenia jedynej w swoim rodzaju wyprawy samochodowej dookoła Polski. Bierze w niej udział osiem załóg.

Wystartowali 23 czerwca w Krakowie. Jadą tak zwanymi klasykami, czyli autami, które na co dzień drzemią w garażach, bo są tak cenne dla swoich opiekunów. Są jednak takie chwile, kiedy nie tylko warto, ale i trzeba pokazać się światu.

Jakie to auta? 
Volkswagen garbus, Citroën Ami 6, Citroën HY, Jeep Wrangler i Alfa Romeo Spider. Każdy z nich będzie miał flagę Polski oraz klubu Europejska Asocjacja Automobilerów – żeby bardzo łatwo można było je wypatrzyć na trasie. 

Wyruszając w rajd wzdłuż granic naszego kraju, chcą uczcić 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. Do pokonania 3200 km, które przejadą w 15 dni. Trasa wyprawy w skrócie przedstawia się następująco:
Kraków – Otmuchów – Osiek Łużycki – Kostrzyn nad Odrą – Międzywodzie – Nowęcin – Zawory – Bartoszyce – Augustów – Białowieża – Chełm – Gozdów – Ustrzyki Dolne – Tylicz - Kraków

4 lipca załogi pojawią się w Chełmie:

8:30 START BIAŁOWIEŻA

Kierunek Janów Podlaski (przyjazd 10.30 – pobyt do 10.45), kierunek Włodawa  (przyjazd 12.00 –  pobyt do 12.30), kierunek Chełm (przyjazd 14.20 , Plac Łuczkowski,  - postój do 15.00 , 15.00 – 15.45 zwiedzanie podziemi kredowych) , kierunek Gozdów k. Hrubieszowa  (przyjazd ok.18.00)

Przebieg rajdu można śledzić na FB „Dookoła Polski Klasykami 2018

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe