Chełm: 270 osób w kolejce na rezonans magnetyczny. Lubelskie w krajowym ogonie

  • 26.06.2018, 09:37
  • DSO
Chełm: 270 osób w kolejce na rezonans magnetyczny. Lubelskie w krajowym ogonie
152 dni - tyle na badanie rezonansem magnetycznym czekają pacjenci z województwa lubelskiego. Ci, zakwalifikowani do badania w trybie pilnym. Reszta chorych czeka jeszcze dłużej, bo ponad 7 miesięcy. To czwarty najgorszy wynik w kraju - alarmuje Fundacja Onkologiczna Alivia.

W Chełmie przebadać można się m.in. w szpitalu. Pierwszy wolny termin na rezonans magnetyczny - to 6-ty września. W kolejce czeka ponad 270 osób.

Kolejki są też na badanie tomografem komputerowym. W naszym województwie ponad miesiąc czekają pacjenci, którzy potrzebują badania 'na już'. Pozostali - czekają ponad 2 miesiące. 

Fundacja apeluje do Ministra Zdrowia i zapowiada, że będzie monitorować sytuacje i publikować dane o kolejkach co dwa miesiące do końca roku.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe