Rusza program 300+ na wyprawkę szkolną. Kiedy złożyć wniosek?

  • 06.06.2018, 11:20
  • DSO
Rusza program 300+ na wyprawkę szkolną. Kiedy złożyć wniosek?
Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

Na ustalenie prawa do świadczenia 'Dobry start” oraz jego wypłatę samorządy będą miały dwa miesiące. Od 1 lipca do urzędów gmin i miast będą trafiać pierwsze wnioski.

Zgodnie z rządowym programem rodzice będą raz w roku otrzymywać na uczące się dziecko 300 zł wyprawki. Świadczenie 'Dobry Start' przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia, bądź do 24 roku życia na dzieci niepełnosprawne uczące się. Wsparcie finansowe przysługuje niezależnie od dochodu, jednak trzeba o nie wystąpić składając wypełniony wniosek.

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+" – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia droga tradycyjną (papierową).

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Złożenie wniosku o świadczenie "Dobry Start" w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

Z wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że wyprawka szkolna trafi do 4 mln 600 tys. dzieci, które wychowują się w 3 mln 400 tys. rodzin. Roczny koszt realizacji świadczenia wyniesie 1 mld 400 tys. złotych

Ilu uczniów z Chełma może dostać pieniądze na wyprawkę 1 września?
W Wydziale Oświaty UM w Chełmie udało nam się ustalić, że w chełmskich szkołach publicznych i niepublicznych uczy się obecnie 10376 uczniów, jednak są wśród nich także osoby z innych gmin i powiatów. Dokładne dane będą dostępne pod koniec sierpnia, gdyż wtedy zakończy się rekrutacja do szkół.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe