W godzinę "W"

  • 01.08.2016, 13:04 (aktualizacja 01.08.2016, 13:13)
  • Przemysław Kargul
W godzinę "W"
Dziś, o 17:00 w całej Polsce zrobi się głośno, a zarazem - cicho. W 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozlegną się syreny alarmowe w niemal każdym polskim mieście. Gdy przez minutę syreny będą przypominać o waleczności powstańców, w miejscach upamiętnienia wydarzeń z 1944 roku zrobi się cicho.

W Chełmie, o 17:00, również usłyszymy ciągły, trwający minutę sygnał alarmowy. Natomiast o 20:00 odbędzie się koncert przygotowany przez Chełmski Dom Kultury. W miejscu niecodziennym, bo na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, przy ulicy Reformackiej. Przed rokiem wydarzenie organizowane przez ChDK cieszyło się dużym zainteresowaniem. Żeby w tym roku stworzyć jeszcze większy klimat - koncert postanowiono przenieść w plener. To jednak nie wszystko - organizatorzy proszą Chełmian, którzy przyjdą na wieczorne wydarzenie, o założenie kostiumów i ubrań w klimacie międzywojennym.
Koncert Godzina W rozpocznie się o 20:00 na dziedzińcu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Gdyby padał deszcz koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej ChDK.

 

Przemysław Kargul

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
W
W 02.02.2020, 12:33
godzina W, godzina Wikinger

Pozostałe