Pobiegnij z Caritas i pomóż najuboższym dzieciom z naszego regionu!

  • 21.05.2018, 14:12
  • DSO
Pobiegnij z Caritas i pomóż najuboższym dzieciom z naszego regionu!
W Chełmie ponownie będzie można wziąć udział w biegu ulicami miasta, a przy okazji pomóc podopiecznym Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Pierwsi chętni - już zapisują się, i to zarówno jako zawodnicy, jak i sponsorzy. Na liście jest już 9-ciu biegaczy, 3-ech rowerzystów i 6-ciu sponsorów. Jak można do nich dołączyć? Wyjaśnia Mateusz Jocek - rzecznik Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za zebrane fundusze, Lubelski Caritas pomoże dzieciom, także tym z Chełma i okolic. W ubiegłym roku, tylko w Chełmie zebrano ponad 10 tysięcy zł. W ten sposób udało się sfinansować wakacje dla 30 dzieci. Pieniądze przeznaczane są też na dożywianie dzieci w szkołach. 

Bieg Caritas w Chełmie odbędzie się 9 czerwca. Start, jak zwykle, spod kościoła pod wezwaniem Rozesłania św. Apostołów.

10:30 – Rozpoczęcie – Msza św. (parafia Rozesłania Św. Apostołów, ul. Lubelska 55)
11:20 - 11:45 – Rejestracja uczestników.
11:45 – Rozgrzewka.
12:00 – Rajd rowerowy - start przy kościele.
12:20 – Rozpoczęcie biegu - start przy kościele.
13:00 – Zakończenie biegu.
13:00 – 14:00 – Rozdanie medali, wspólne biesiadowanie.

Idea Biegu Caritas mieści się w dwóch słowach – biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200 zł za odcinek, srebrny – 100 zł, biały – 30 zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.biegcaritas.pl, gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryslc
Kryslc 21.05.2018, 21:09
Chcecie pomagać to pomagajcie osobiście Caritas za pośrednictwo bierze 70%.

Pozostałe