Wtorek, 26.03.2019

Balamara zniszczy Poleski Park Narodowy? Mieszkańcy protestują przeciwko powstaniu kopalni

  • 9.04.2018, 08:12 (aktualizacja 09.04.2018 08:31)
  • DSO
Balamara zniszczy Poleski Park Narodowy? Mieszkańcy protestują przeciwko powstaniu kopalni
Mieszkańcy gminy Hańsk, Urszulin i Sawin nie chcą u siebie kopalni węgla kamiennego 'Karolina”. Obawiają się, że inwestycja zniszczy środowisko Poleskiego Parku Narodowego. Ich zdaniem, w naszym rejonie są lepsze tereny pod budowę kopalni, np. okolice Rejowca.

Kopalnię chce wybudować spółka Balamara, która koncesję na rozpoznanie złoża w Lubelskim Zagłębiu Węglowym dostała w grudniu 2014 r. Powierzchnia obszaru koncesyjnego ma 137 km kwadratowych i obejmuje gminy Sawin, Wierzbica, Cyców, Hańsk, Stary Brus i Urszulin. 

Jak nam powiedział starosta włodawski Andrzej Romańczuk, który w minioną sobotę spotkał się z mieszkańcami zainteresowanych gmin, każda inwestycja ma swoje plusy i minusy. Tym razem plusów może być jednak dużo więcej. "-Bezrobocie w naszym regionie jest jednym z najwyższych w kraju, powstanie kopalni to nowe miejsca pracy" - argumentuje starosta. I dodaje, że inwestycja przyczyniłaby się do rozwoju gospodarczego naszego regionu.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Henryk La'Koniczny
Henryk La'Koniczny 11.04.2018, 16:40
Rozwoj czy degradacja ?

Pozostałe