PWSZ współorganizatorem Świdnik Air Festival!

  • 05.04.2018, 14:11
  • DSO
PWSZ współorganizatorem Świdnik Air Festival! fb Waldemar Jakson - Burmistrz Świdnika
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała dziś porozumienie z Urzędem Miasta w Świdniku. Dotyczy ono wspólnej organizacji pokazów lotniczych. Impreza odbędzie się w Świdniku, na początku czerwca.

Jak powiedział nam rektor chełmskiej uczelni - profesor Arkadiusz Tofil - ze swojej strony, PWSZ zapewni przede wszystkim doświadczenie przy organizacji tego typu imprez. Poza tym, uczelnia pomoże w kwestiach formalnych, związanych z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Doradzi też przy tworzeniu dokumentacji technicznej. 

Na czerwcowym Air Show w Świdniku, pojawi się stanowisko promocyjne chełmskiej PWSZ. Odbywać się będą też pokazy szkolenia, w wykonaniu instruktorów.

Jeden z punktów porozumienia ze Świdnikiem zakłada, że pokazy lotnicze będą się odbywać naprzemiennie - co dwa lata. Jednak z uwagi na budowę betonowego pasa startowego w Depułtyczach Królewskich na razie, prym wiódł będzie Świdnik. 

Organizatorzy czerwcowego pokazu pod Lublinem zapowiadają, że dwudniowa impreza, na której pojawi się m. in. historyczny myśliwiec Spitfire, czy odrzutowce F-16 i MiG-29 - będzie darmowa. Pozwoli na to dofinansowanie, ze strony Ministerstwa Kultury.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe