Młode zespoły we wspólnym projekcie [VIDEO]

  • 30.03.2018, 20:42 (aktualizacja 31.03.2018, 08:21)
  • MP
Młode zespoły we wspólnym projekcie [VIDEO]
W poniedziałek w DeCaffencji odbyła się premiera składanki płytowej "Rock N'Sfera Vol.1", wydanej przez 19 zespołów z całej Polski, w tym kilka z Chełma. Znaczną część z nich mogliście usłyszeć w naszej cotygodniowej czwartkowej audycji Wieczorna ROCKosfera. Początkowo mały projekt, szybko zyskał ogromne zainteresowanie. Nad składanką "Rock N'Sfera Vol. 1" patronat medialny objęły redakcje Radia Bon Ton i Super Tygodnia Chełmskiego.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Adrian Nafalski, wokalista chełmskich grup Arias oraz The Kings of Time. Pomysł na taki projekt narodził się kilka miesięcy temu:

- Razem z lokalnymi zespołami, chcieliśmy stworzyć kompilację ich autorskich utworów. Miała to być promocja dla miasta i dla nich, udowodnienie, że młodzi ludzie chcą coś robić, mają talent, chcą przyciągnąć do Chełma kolejne osoby na koncerty. Szybko okazało się jednak, że nie tylko w Chełmie jest taka potrzeba. Zgłosiły się do nas kolejne zespoły, z dalszych części Polski, które również chciały dołożyć własną cegiełkę do tego projektu. I tak wiadomość obiegła cały kraj i otrzymaliśmy mnóstwo materiału muzycznego, z którego trzeba było wybrać najlepsze. Łatwo nie było.

Ostatecznie na płytę trafiło 19 utworów od 19 zespołów:

Bardark (metal akustyczny, Chełm),

Psycho Visions (metal, Rzeszów),

AVE (rock alternatywny, Inowrocław),

The Corners (post punk/indie rock, Sulechów),

Taphonomy (blackened death metal, Lublin),

Patologia (punk rock, Świdnik),

Wostok (hardcore, Lublin),

Pod Prąd (pop/rock/poezja śpiewana, Brześć Kujawski),

Twinge (metal, Chełm), Koniec Listopada (punk rock, Biała Podlaska),

Synesthesia (groove rock, Pszczyna),

Authority (metal, Kielce),

Łan Tajm (rock, Opole),

Terapolka (punk rock, Chełmek, Oświęcim),

Cauter (slugde metal/mathcore, Lublin),

Arias (rock symfoniczny, Chełm),

Climate (grindcore, Chełm),

Koty (jazz, Chełm) oraz

Romantic Soul Rebel (soul/rock/jazz, Chełm).

Wyboru utworów dokonali: Marcin Woszczewski (dyrektor Teatru OKO w Rudzie-Hucie oraz redaktor naczelny bloga TEOR - Metal Zin), Bartosz Tomczak (redaktor naczelny serwisu Szarpidrut.pl) i Marcin Petruk (Wieczorna ROCKosfera). Nazwa płyty to z kolei zasługa Marcina Woszczewskiego:

- Miało być krótko, chwytliwe i jednoznacznie - mówi Marcin Woszczewski. - Na płycie dominuje rock, a jedną z ikon rocka jest bez wątpienia Guns N'Roses. Idąc tym stylem nazw, uznaliśmy, że Rock N'Sfera odda całokształt płyty. A przy okazji nawiąże do nazwy programu, w którym większość zespołów była już prezentowana.

W poniedziałek (26 marca) w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja odbyła się oficjalna premiera płyty "Rock N'Sfera Vol. 1":

Lada dzień grupa AiMix Studio ogłosi nabór na drugą część składanki. Jak zaznacza Adrian Nafalski, już na obecną chwilę są pierwsze zgłoszenia od zespołów z Lubelszczyzny oraz dalszych zakątków Polski. Elementem promocji pierwszej płyty jest również trasa koncertowa, która odbędzie się w różnych miejscach w kraju.


MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Słuchacz nr 1
Słuchacz nr 1 03.04.2018, 21:57
Młode zespoły trzeba promować. Super że Wasza stacja to robi :-)
dvd
dvd 03.04.2018, 17:32
Bardzo mi się podoba ta składaneczka, polecam !
Synesthesia
Synesthesia 31.03.2018, 15:38
Polecamy cieplutko :D
Grzegorz
Grzegorz 30.03.2018, 22:17
Szanuję. Jak już audycja wydaje plyte, to jest grubo. Warszawa słucha Bon tonu
Rafał
Rafał 30.03.2018, 22:02
Gratulacje pomysłu! Płyta jest jedną z najlepszych w mojej kolekcji. Już nie mogę się doczekać vol.2.

Pozostałe