W przyszłym roku powstanie Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze

  • 07.03.2018, 13:57
  • DSO
W przyszłym roku powstanie Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze
Dzięki wsparciu zewnętrznemu - w tym pieniądzom holenderskim - najprawdopodobniej w przyszłym roku powstanie Centrum Edukacji Historycznej w Sobiborze. Będzie się mieściło w historycznym budynku po stacji kolejowej. Praca Centrum ma być ściśle powiązana z działalnością bieżącą Muzeum Państwowego w Sobiborze.

O stworzeniu nowej placówki historyczno-edukacyjnej, rozmawiali w ostatnich dniach starosta włodawski - Andrzej Romańczuk - oraz przedstawiciele holenderskiej prowincji Gelderland: Frederieke Jeletich i Doede Sitsma. Holendrzy bardzo pozytywnie odnoszą się do tych planów. Jest im bliska idea upamiętniania miejsca, w którym zginęło ponad 30 tys., holenderskich Żydów.

Przy okazji, odwiedzając włodawską synagogę, rozmawiano również o planach zorganizowania w niej  wystawy prac holenderskiego malarza Maxa van Dama. Artysta zginął w obozie zagłady w Sobiborze we wrześniu 1943 r. Wernisaż jego prac planowany jest jesienią br. w ramach obchodów 75. rocznicy powstania zbrojnego i likwidacji Byłego Niemieckiego Obozu Zagłady w Sobiborze.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe