Grupa Recykl zainwestuje w Chełmie 33 miliony złotych

  • 23.02.2018, 07:06 (aktualizacja 23.02.2018, 07:20)
  • DSO
Grupa Recykl zainwestuje w Chełmie 33 miliony złotych
W Chełmie powstanie nowa fabryka. Inwestycją wartą 33 miliony zł, pochwaliła się Grupa Recykl, zajmująca się recyklingiem zużytych opon.

Zlokalizowana w Chełmie linia produkcyjna, posłuży do wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA. To jeden ze składników, wykorzystywanych do produkcji nawierzchni asfaltowych dróg.

W środę inwestor podpisał umowę o dofinansowanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Otrzymał od niej prawie 20 milionów zł.
Nowy zakład w Chełmie, będzie miał powierzchnię ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych. Spółka przewiduje uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w IV kwartale 2019 roku.

Rozpoczynamy realizację kroku milowego w rozwoju Grupy Recykl S.A. Wsparcie PARP pozwala nam wdrożyć na masową skalę innowacyjną technologię wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek SMA, z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Tym samym, pozyskamy zupełnie nowych odbiorców z nowego dla Spółki rynku budownictwa drogowego w Polsce i Europie. Zakład produkcyjny w Chełmie, w kilkuletniej perspektywie stanie się jednym z najnowocześniejszych zakładów, tego rodzaju, w Europie i świecie – powiedział Maciej Jasiewicz, wiceprezes zarządu Grupy Recykl S.A.

W założeniach, minimum 30% produkcji, będzie przeznaczona na sprzedaż poza granicę Polski: głównie do Niemiec, Czech, Białorusi i Chin. Spółka prowadzi rozmowy handlowe z partnerami zagranicznymi i identyfikuje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty.

– Harmonogram inwestycji rozłożono na 3 lata, co sprzyja realizacji scenariusza finansowania przedsięwzięcia. Nie wykluczamy skorzystania z długu bankowego, gdzie mamy w sporej części niewykorzystane linie kredytowe – wskazał Zbigniew Fleszar, dyrektor finansowy i członek zarządu Grupy Recykl S.A.

Spółka nadal będzie prowadzić prace badawczo-rozwojowe, w czym pomogą środki pochodzące z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W II poł. grudnia 2017 r. Spółka podpisała dwie umowy o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych na łączną kwotę ok. 3 mln zł (całkowita wartość projektów wynosi 5,2 mln zł). Prace dotyczą opracowania technologii dewulkanizacji gumy metodą ciągłą oraz stworzenia mieszanek gumowych do zastosowań przemysłowych. 

– Z jednej strony wprowadzimy nowy produkt w postaci dodatku do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, z drugiej strony pracujemy nad technologiami przetwórstwa granulatu gumowego, tak, by mógł znaleźć zastosowanie w produkcji nowych wyrobów gumowych, a w tym w produkcji opon i innych wyrobów głównie dla przemysłu samochodowego. Niewykluczone, że nowy zakład w Chełmie zaoferuje klientom także takie produkty – uzupełnił Maciej Jasiewicz.

Źródło: warsztat.pl

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe