Dyrektor II LO zawieszona w obowiązkach

  • 20.02.2018, 11:24 (aktualizacja 20.02.2018, 12:24)
  • DSO
Dyrektor II LO zawieszona w obowiązkach
Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie - Marta Klasura została zawieszona w obowiązkach.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie została z dniem 19 lutego 2018 r. zawieszona w obowiązkach dyrektora na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, co bezpośrednio wynika z obowiązujących przepisów prawa, a więc art. 85t ust. 2 i ust.4 oraz art. 85u ust.2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2017 r., poz 1189 z poźn. zm.).

W okresie zawieszenia dyrektorowi placówki nie przysługują dodatki oraz wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. W dniu 02.02.2018 r. Urząd Miasta Chełm otrzymał pismo od Rzecznika Dyscyplinarnego informujące o przekazaniu do Komisji Dyscyplinarnej I instancji wniosku o wszczęcie przeciwko Dyrektor II LO w Chełmie postępowania dyscyplinarnego. Następnie postanowieniem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne w związku z obwinieniem o uchybienie godności zawodu nauczyciela i obowiązkom, o których mowa w art.6 Karta Nauczyciela, polegającym na tym, że we wrześniu 2016 r., jako dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, mimo otrzymanego orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania dla ucznia, nie zorganizowała takich zajęć.

Od decyzji o zawieszeniu w obowiązkach służbowych dyrektora szkoły służy odwołanie do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mis uszatek
mis uszatek 20.02.2018, 19:07
Co i rusz jakas afera...
Zapodaję: Małysz.gif
absolwent
absolwent 20.02.2018, 13:52
nie obrażając nikogo- bardzo dobrze. gdy tylko ta Pani została dyrektorem, liceum zaczęło się walić. szkoda, ze tak późno..

Pozostałe