Jedna sala w Zorzy to za mało. ChDK planuje otworzyć kolejną salę projekcyjną

  • 05.02.2018, 10:49 (aktualizacja 05.02.2018, 10:56)
  • DSO
Jedna sala w Zorzy to za mało. ChDK planuje otworzyć kolejną salę projekcyjną
Dyrekcja Chełmskiego Domu Kultury myśli o utworzeniu kolejnej sali projekcyjnej, gdzie byłyby wyświetlane filmy. To wynik coraz większej liczby widzów, którzy odwiedzają kino Zorza i salę widowiskową ChDK-u.

W ubiegłym roku, 'Zorza' pobiła rekord liczby widzów. W ciągu 12 miesięcy, filmy zobaczyło 102 500 widzów. Średnio, daje to 280 osób dziennie.
W 2017 roku, w Zorzy odbyło się prawie 2 tysiące seansów. Zagrano 30 premier i kilka przedpremier.

Żeby jeszcze zwiększyć liczbę widzów, Chełmski Dom Kultury planuje utworzenie kolejnej sali projekcyjnej, na około 100 miejsc. Jak na razie, taką funkcję pełni sala widowiskowa ChDK-u, ale niekiedy wymogi dystrybutorów, co do premierowych seansów, są niemożliwe do zrealizowania.

Ratusz przyznaje, że gdy kilka lat temu, miasto przystępowało do przejęcia i modernizacji 'Zorzy” oraz utworzenia Centrum Kultury Filmowej, wielu Chełmian było sceptycznych. Trwające kilka miesięcy prace, najpierw projektowe, a później budowlane, znacząco zmieniły wygląd chełmskiej 'Zorzy”. Jak mówi Małgorzata Paździor-Król dyrektor Chełmskiego Domu Kultury – Nowa jakość wyświetlania filmów, dobór repertuaru i częste seanse przyniosły oczekiwany skutek. Do 'Zorzy” zaczęło przychodzić coraz więcej osób.
 

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe