Sprawa rasistowskich komentarzy pedagogów z II LO trafi do Rzecznika Dyscyplinarnego i Prokuratury

  • 26.01.2018, 09:57 (aktualizacja 26.01.2018, 10:08)
  • DSO
Sprawa rasistowskich komentarzy pedagogów z II LO trafi do Rzecznika Dyscyplinarnego…
Kuratorium Oświaty w Lublinie zajęło stanowisko w sprawie domniemanego, nagannego zachowania dwójki nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, wobec jednego z uczniów spoza szkoły, który uczestniczył w próbie poloneza.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu przesłanym mediom:

"W związku z uzyskaną przez Kuratorium Oświaty w Lublinie informacją dotyczącą nagannego zachowania dwojga nauczycieli II LO w Chełmie informuję, że w wyniku zakończonego  postępowania sprawdzającego Lubelski Kurator Oświaty skierował sprawę ww. pedagogów do Rzecznika Dyscyplinarnego przy Wojewodzie Lubelskim oraz zawiadomi Prokuraturę Okręgową w Lublinie o możliwości popełnienia przestępstwa.

W ocenie Lubelskiego Kuratora Oświaty każdy przypadek naruszenia godności innej osoby  przez nauczyciela musi być rozpatrywany w kontekście przestrzegania obowiązujących w Polsce przepisów prawa oraz w odniesieniu do wymogów wynikających z etyki tego zawodu. Zapewniam, że zarówno instytucje powołane do sprawowania nadzoru nad szkołami oraz środowisko oświatowe  nie dają przyzwolenia na zachowania godzące w drugiego człowieka."

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia miało dojść w czasie próby poloneza w II LO, w ubiegłym tygodniu. Dwójka nauczycieli miała wtedy złośliwie komentować kolor skóry ucznia z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.

 

Czytaj więcej: Niewybredne żarty nauczycieli II LO

 

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełmianin
Chełmianin 29.01.2018, 15:49
Strasznie delikatni i wrażliwi uczniowie, którzy nie znają się na żartach, może niezbyt wyszukanych ale tylko żartach

Pozostałe