Podopieczne pracowni "Color Wheel" w MDK-u zdobywają międzynarodowe i ogólnopolskie nagrody!

  • 21.12.2017, 07:23
  • DSO
Podopieczne pracowni "Color Wheel" w MDK-u zdobywają międzynarodowe i…
Iga Krawczyk i Kinga Konik, to utalentowane plastycznie podopieczne Elżbiety Krawczyńskiej z pracowni plastycznej "Color Wheel" przy Młodziezowym Domu Kultury w Chełmie. Obie zdobyły nagrody w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Monika Spodniewska została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Moja Przygoda w Muzeum".

Iga Krawczyk uczestniczka pracowni „Color Wheel” zdobyła nagrodę w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pod kolorowym parasolem jesieni", którego organizatorem był Rzeszowski Dom Kultury. Na konkurs napłynęło 2851 prac z 413 placówek z całej Polski.

Oceny prac dokonało jury w składzie:

  • Przewodniczący: prof. UR, dr hab. Marlena Makiel- Hędrzak – Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Zakład Kształtowania Przestrzeni, Designu i Rysunku
  • mgr Barbara Bokota-Tomala – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Związek Polskich Artystów Plastyków
  • mgr Marek Haba– Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Zakład Malarstwa.

Jest to już druga nagroda dla Igi w tym roku szkolnym w tak prestiżowym konkursie.

Kinga Konik otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Grafika 2017". Konstancja Błaszko i Amadeusz Błaszko otrzymali wyróżnienia. Prace Joanny Szelest, Moniki Spodniewskiej,  Oskara Marcinka oraz Kingi Krawczyk zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej.

Nagrody i wyróżnienia dla laureatów oraz podziękowania dla nauczycieli wręczyli:
p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor MDK "Pod Akacją", p. Jacek Czerniawski z Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin i p. dr Amadeusz Popek z Zakładu Grafiki Projektowej i Serigrafii Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.
Dodatkową nagrodą dla laureatów i nauczycieli były warsztaty z serigrafii, które przeprowadził dr Amadeusz Popek w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.

Monika Spodniewska zajęła I miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Zespól Lubelskich Parków Krajobrazowych pod tytułem "Twój Park Krajobrazowy w Rysunku" wykonała pracę w technice pasteli olejnej (Dorzecze Bugu). Wraz z Emilką Mazurek zostały laureatkami konkursu "Twój Park Krajobrazowy w Rysunku", na szczeblu powiatowym. Dziewczynki na Konkurs wykonały prace przedstawiające owady przy użyciu sprayu .

Praca Moniki Spodniewskiej została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie plastycznym "Moja Przygoda w Muzeum". Praca zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej.
 
Młodzi artyści pracują pod kierunkiem artysty plastyka Elżbiety Krzywickiej

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe