Smog w Chełmie to już duży problem. Zajmie się nim Urząd Miasta

  • 05.12.2017, 11:25
  • DSO
Smog w Chełmie to już duży problem. Zajmie się nim Urząd Miasta
Chełmski Urząd Miasta będzie walczył ze smogiem. Na kilka sposobów.

Uchwalono już program o poprawie jakości powietrza, przygotowany przez zewnętrzną firmę. Wynika z niego, że wśród mieszkańców Chełma - 10% jest narażona przez całą dobę na działanie tzw. pyłu PM10 - jego norma w mieście jest przekroczona. Ustalono program działania. Wiceprezydent Józef Górny zapewnił, że na stronie Urzędu Miasta pojawi się informacja o jakości powietrza w mieście.

Z kolei Straż Miejska nadal będzie sprawdzać, czym mieszkańcy palą w swoich piecach. Nierzadko są to śmieci. W tym roku, straż miejska przeprowadziła ponad 350 pomiarów czystości powietrza. 10 mieszkańców zostało pouczonych, a 9 osób ukarano mandatami.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xl
xl 05.12.2017, 23:11
Najgorzej jest na ulicy Prusa - tam non stop palą w piecu śmieci - czy ktoś coś z tym może zrobić? Bo w całej dzielnicy nie można przejść bez obdymienia.
NOE 52
NOE 52 05.12.2017, 17:16
Tym problemem Urząd Miasta zajmuje się od lat bezskutecznie.
A moi sąsiedzi nadal palą stare buty gumę i plastik bo to przecież cenne kalorie. Na razie można im skoczyć !
Obserwator
Obserwator 05.12.2017, 14:35
A może by tak w końcu to Miasto, wzięło się za swoich urzędników, co dali doopy przy wnioskowaniu o panele fotowoltaiczne????? Zobaczcie o ile bardziej czyste byłoby powietrze dzięki temu, że tysiąc gospodarstw domowych grzałoby domy dzięki fotowoltaice zamiast kotłować węgiel.

Pozostałe