Marszałek Piłsudski - honorowy obywatel Chełma. Muzeum zaprasza na wystawę

  • 08.11.2017, 10:06
  • DSO
Marszałek Piłsudski - honorowy obywatel Chełma. Muzeum zaprasza na wystawę mzch
W przeddzień Święta Niepodległości - Muzeum Ziemi Chełmskiej otwiera wystawę poświęcono marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Znajdziemy na niej informacje o związkach marszałka z Chełmem.

Nie każdy wie, że na liście honorowych mieszkańców Chełma znajduje się Józef Piłsudski. Nie bez przyczyny jedna z głównych ulic miasta nosi jego imię. Marszałek gościł tu kilka razy, o czym jeszcze przed Świętem Niepodległości, przypomną władze Muzeum Ziemi Chełmskiej. W muzeum trwają ostatnie przygotowania do otwarcia wystawy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu - honorowemu obywatelowi Chełma.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła dyrektor Muzeum - Krystyna Mart. Na trasie tej ucieczki znalazł się Chełm. Piłsudski przenocował wtedy w mieszkaniu aptekarza Feliksa Filipowicza, przy ulicy Lubelskiej.

Otwarcie wystawy zaplanowano na piątek 10 listopada, na godzinę 11:00. Ekspozycję można będzie oglądać w budynku muzeum przy kościele Rozesłania Apostołów.

Więcej - usłyszycie w dzisiejszych Rozmowach na Temat, tuż po 17:30.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe