Miasto "zarabiało" na podziemiach kredowych 1000 zł. Po 22 latach zabytkowa kopalnia wraca w ręce miasta.

  • 18.10.2017, 09:46 (aktualizacja 18.10.2017, 10:08)
  • DSO
Miasto "zarabiało" na podziemiach kredowych 1000 zł. Po 22 latach zabytkowa… Radio BonTon
Po 22 latach wynajmowania podziemi kredowych prywatnemu przedsiębiorcy, największa atrakcja turystyczna Chełma wraca w ręce miasta.

Choć samorząd był cały czas właścicielem podziemi, to w 1995 roku, miasto ogłosiło przetarg na administrowanie obiektem w imieniu miasta. Teraz właścicielka firmy postanowiła przejść na emeryturę, oddając w ręce miasta opiekę nad podziemiami. Urząd Miasta zdecydował, że kolejnego przetargu nie będzie.

O powody takiej zmiany zapytaliśmy w Urzędzie Miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła dyrektor wydziału Kultury, Sportu i Turystyki - Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk.

Urząd Miasta obawiał się, że jeśli ogłoszony zostanie przetarg i podziemiami zajmie się ktoś nowy, to może zaprzepaścić dotychczasowe sukcesy podziemi, a sam obiekt będzie nieodpowiednio zabezpieczony. Zarządzaniem podziemiami zajmie się teraz miasto. Największą atrakcję turystyczną weźmie w opiekę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który już teraz administruje m. in. bulwar nad Uherką, czy zalew Glinianki.  Dotychczasowi pracownicy podziemi - a są to 3 osoby - zostaną zatrudnieni właśnie przez MOSiR.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ratusz zapewnia, że po zmianach ceny biletów nie ulegną zmianom. Do tej pory, miesięcznie miasto zarabiało na podziemiach niecały tysiąc zł w ramach czynszu. Jak jednak podkreśla dyrektor Bajkiewicz-Kaliszczuk nie o zarabianie tu chodzi, a o odpowiednie zabezpieczenie podziemi i promowanie Chełma.

Miasto formalnie przejmie podziemia na przełomie października i listopada.

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 19.10.2017, 06:31
Ale etaty dla właściwych ludzi będą,i o to chodzi.
Runner
Runner 18.10.2017, 11:11
Jeśli podziemia będą tak zarządzane jak bulwar nad uherką to czarno to widzę...

Pozostałe