Rusza akcja szczepienia lisów. Uważajcie w lasach!

  • 07.09.2017, 10:02 (aktualizacja 07.09.2017, 10:08)
  • DSO
Rusza akcja szczepienia lisów. Uważajcie w lasach!
Od najbliższej soboty, aż do środy 20 września, na terenie województwa lubelskiego planowane są szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotu w ilości od 20 do 30 dawek na km2.  Zrzuty obejmą lasy, pola i łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi mały kwadratowy pakiet koloru brunatnego, o intensywnym zapachu rybim. Każda osoba, która będzie miała kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Również każdą styczność zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do weterynarza.

Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki. Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu. Pamiętajmy także, że nie wolno dotykać takiej szczepionki.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe