Ministerstwo dało zielone światło dla S12! Rozpoczną sie prace przy ekspresówce do Dorohuska

  • 31.08.2017, 08:00
  • DSO
Ministerstwo dało zielone światło dla S12! Rozpoczną sie prace przy ekspresówce do Dorohuska mib.gov.pl
Obwodnica Chełma coraz bliżej. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał kolejne Programy Inwestycji dla zadań ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Dzięki temu rozpoczną się prace przygotowawcze między innymi w ramach drogi S12 na odcinku Piaski – Dorohusk, w ramach których zostanie opracowana dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia realizacji.

Zatwierdzenie Programów Inwestycji oznacza zabezpieczenie środków finansowych na realizację procesów przygotowawczych dla zatwierdzonych zadań. Inwestycja przy S12 będzie polegała na budowie 62 kilometrów drogi ekspresowej z Piask do Dorohuska. Prace przygotowawcze już się rozpoczęły, a ich zakres obejmie opracowanie Koncepcji Programowej w oparciu o uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Następnym krokiem jest ogłoszenie przetargu w trybie projektuj i buduj.

 

Na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa czytamy:

"Budowa drogi S12 Lublin – Dorohusk, odcinek Piaski – Dorohusk (z wyłączeniem obwodnicy Chełma), etap I, proces przygotowawczy

Inwestycja będzie polegać na budowie 62 km drogi ekspresowej S12 Piaski – Dorohusk w województwie lubelskim.

Podpisany Program Inwestycji obejmuje prowadzenie procesu przygotowawczego dla tego zadania.

Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie Koncepcji Programowej w oparciu o uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie badań archeologicznych.

Lata realizacji (procesu przygotowawczego objętego PI) 2018–2020.

Prace przygotowawcze dla obwodnicy Chełma są już prowadzone. Dla tego odcinka S12 została już uzyskana decyzja środowiskowa, trwają przygotowania do uzyskania koncepcji programowej. Następnie zostanie ogłoszony przetarg w trybie projektuj i buduj."

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe