Oszukujesz na śmieciach? We Włodawie zweryfikuje to Międzygminny Związek Celowy

  • 23.08.2017, 12:15
  • DSO
Oszukujesz na śmieciach? We Włodawie zweryfikuje to Międzygminny Związek… pixabay
Międzygminny Związek Celowy we Włodawie sprawdza, czy mieszkańcy gmin, które należą do związku, nie oszukują w deklaracjach śmieciowych.

Weryfikacja dotyczy zaniżania liczby mieszkańców w gospodarstwach domowych, aby płacić mniej za śmieci.  Międzygminny Związek Celowy jest już po pierwszych takich kontrolach, które wykazują takie nieprawidłowości. Oprócz tego - ujawniono także mieszkania, które wcale nie wypełniły deklaracji dotyczącej wywozu śmieci. Zdarzali się też właściciele obiektów handlowych, którzy również nie złożyli stosownego dokumentu, tłumacząc to faktem, że zabierają śmieci ze sobą do domu.

Zarząd Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie przypomina, że każda firma, zakład, obiekt usługowy czy handlowy - powinien mieć złożoną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Osoby nieprawidłowo pozbywające się odpadów mogą zostać ukarane mandatem w wysokości do 500 zł lub skierowaniem wniosku do sądu. Jednocześnie włodawski Międzygminny Związek Celowy zapowiada nasilenie kontroli.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe