Russel Crowe i bardzo światły umysł w czwartkowym Kinie Letnim

  • 02.08.2017, 08:36 (aktualizacja 02.08.2017, 11:14)
  • DSO
Russel Crowe i bardzo światły umysł w czwartkowym Kinie Letnim chdk
W najbliższy czwartek 03.08.2017 tuż po zmroku startuje kolejna projekcja w Kinie Letnim pod gwiazdami. Jak co roku zapraszamy na dziedziniec Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ulicy Podwalnej.

Zobaczymy amerykański film biograficzny wyprodukowany w 2001 roku. Oparty częściowo na biografii profesora Johna Nasha Jr. – matematyka i noblisty w dziedzinie ekonomii. Film powstał na podstawie książki Sylvii Nasar pod tym samym tytułem.
W roku 1947 cierpiący na schizofrenię John Nash przybywa na Uniwersytet Princeton, aby zacząć podyplomowe studia matematyczne. Myśli o dokonaniu wielkiego odkrycia naukowego, dzięki któremu zyskałby wysoką pozycję i znaczenie w środowisku naukowym. Pewnego wieczoru w pubie, obserwując rywalizację kolegów o względy atrakcyjnej blondynki, Nash wpada na pewien pomysł. W rezultacie powstaje praca na temat teorii gier.
Po kilku latach choroba nasila się. Nash zaczyna zachowywać się w sposób obsesyjny. Lekarze diagnozują u Nasha zaawansowaną schizofrenię paranoidalną. Leki zapobiegające nawrotom choroby otumaniają go, nie potrafi tworzyć, nie potrafi się skupić, nie prowadzi. To prowadzi do odstawienia przez niego leków, co kończy się nawrotem halucynacji. Powoli oswajając się ze społeczeństwem i ignorując halucynacje, Nash zaczyna pracować na uczelni.
W 1994 Nash, za swoja teorię,otrzymuje nominację do Nagrody Nobla.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe