Piłeś? Nie wiosłuj!

  • 25.07.2017, 10:21
  • DSO
Piłeś? Nie wiosłuj! stock
Policja skontroluje trzeźwość nie tylko kierowców i rowerzystów, ale również... kajakarzy.

Patrole pojawią się przy zbiornikach wodnych, na których można pływać kajakiem. Niejednokrotnie widuje się osoby pod wpływem alkoholu, które mają problem z utrzymaniem równowagi na wodzie lub łamiące zasady bezpieczeństwa - co może skończyć się tragicznie.

Kiedy kajakarz zostanie złapany na spożywaniu alkoholu na wodzie, lub wsiadł do kajaka pod wpływem, a złapie go policjant podczas wyrywkowej kontroli, zapłaci 500-złotowy mandat. W drastycznych przypadkach taki podpity kajakarz może zostać zatrzymany i po wytrzeźwieniu – oczywiście w policyjnym areszcie – stanie przed sądem. A wtedy może zapłacić do 5 tysięcy złotych grzywny, lub trafić do aresztu nawet ma miesiąc.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe