Zielone światło dla modernizacji m.in. amfiteatru w Kumowej Dolinie

  • 24.07.2017, 08:49
  • DSO
Zielone światło dla modernizacji m.in. amfiteatru w Kumowej Dolinie wikipedia.org
Zapowiadane już od dawna przez władze Chełma projekty: modernizacja amfiteatru w Kumowej Dolinie, przebudowa placu przed dworcem PKP Chełm Główny, remont parkingu przy Parku Miejskim, budowa systemu roweru miejskiego, kolejnych ścieżek rowerowych oraz zakup nowych autobusów dla Chełmskich Linii Autobusowych - stają się faktem.

Miasto podpisało umowy wstępne, dotyczące przygotowania projektów poza-konkursowych w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych. Już wkrótce ruszą prace projektowe dotyczące wymienionych pomysłów.
Przygotowane przez miejskich urzędników koncepcje zostały zaopiniowane pozytywnie i kilka miesięcy temu - zatwierdzone przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Podpisanie wstępnych umów w ostatnich dniach - daje zielone światło do dalszych działań.

Oprócz wymienionych na początku projektów, podpisane dokumenty dotyczą również realizacji największej inwestycji gospodarczej samorządu Chełma - budowy Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Powstałe hale magazynowo-użytkowe z zapleczem biurowym będą wspomagały samozatrudnienie, przyczyniające się do powstawania nowych podmiotów gospodarczych, poprawy konkurencyjności na rynku towarów i usług, a także - tworzenie nowych miejsc pracy.

W ramach tzw. SIT-ów miasto (wraz z parterami z Gminy Chełm i Kamień) chce zrealizować łącznie sześć projektów (każdy obejmuje różne inwestycje i zadania). Oprócz trzech, na które zostały już podpisane pre-umowy, na formalne

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe