Od 1 sierpnia nowe wnioski w ramach programu 500+

  • 19.07.2017, 07:56 (aktualizacja 19.07.2017, 08:03)
  • DSO
Od 1 sierpnia nowe wnioski w ramach programu 500+ mopr chełm
Od 1 sierpnia będzie można składać nowe wnioski w ramach programu 500+ na dziecko.

W tym roku planowane są pewne poprawki w ramach projektu. Przede wszystkim sprawdzane będzie to, czy samotny rodzic wystąpił o alimenty wobec drugiego. Jeśli okazałoby się, że tego nie zrobił, jego wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko zostanie odrzucony. Kolejna poprawka dotyczy fikcyjnego zmniejszania dochodu. Zdarza się, że osoby zabiegające o dodatek, celowo zwalniają się z pracy, by zatrudnić się ponownie, ale za niższe pieniądze. Zmiany planowane przez resort miałyby uniemożliwić pobieranie świadczeń z programu przez tego typu osoby. Pod lupę będą brani również ryczałtowcy. Bywa, że osoby prowadzące działalność gospodarczą w tej formie, celowo zaniżają swoje dochody.

Ministerstwo planuje też ujednolicić terminy składania wniosków. Jak dotąd, okres rozliczeniowy trwa od 1 listopada do 31 października następnego roku dla świadczeń rodzinnych oraz od 1 października do 30 września następnego roku dla wychowawczych. Po wprowadzeniu poprawek byłby tylko jeden wspólny okres dla obu rodzajów świadczeń.

30 września 2017 roku skończy się pierwszy wydłużony okres pobierania 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Zatem, by uzyskać pieniądze w październiku, nowy wniosek należy złożyć najlepiej w sierpniu, by pieniądze otrzymać do końca października.
dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe