Złóż projekt do budżetu obywatelskiego! Masz czas do 14 lipca

  • 20.06.2017, 10:19
  • DSO
Złóż projekt do budżetu obywatelskiego! Masz czas do 14 lipca stock
Złożyliście już swój projekt do Budżetu Obywatelskiego? Jeśli nie, to nic nie szkodzi - przyjmowanie propozycji mieszkańców potrwa jeszcze do połowy lipca.

Przypomnijmy, że od tego roku ruszyła internetowa platforma, gdzie znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje o budżecie obywatelskim, i w bardzo prosty sposób dodamy swoje zadanie. Zachęca do tego prezydent Chełma - Agata Fisz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najwyraźniej taka forma zgłaszania zadań sprawdziła się, bo przez pierwszych kilka dni funkcjonowania internetowego systemu - mieszkańcy złożyli 11 elektronicznych wniosków. W tym samym czasie do urzędu wpłynął zaledwie 1 formularz w formie papierowej. A jak dokładnie wygląda składanie takiego wniosku przez internet?

Po wejściu na stronę chelm.pl, wystarczy wybrać odpowiedni baner po prawej stronie. Zakładamy tam własne konto podając e-mail i wymyślone przez siebie hasło. Po weryfikacji naszego konta pocztowego - logujemy się na stronę i uzupełniamy dane osobowe takie jak nr pesel, imię i nazwisko, adres. Teraz pozostało nam już tylko wypełnić formularz zadania. Aby tego dokonać wpisujemy, tak jak ma to miejsce w wersji papierowej, nazwę zadania, jego opis, krótkie uzasadnienie oraz wybieramy z listy nazwę naszego osiedla. Ważne, żeby konkretnie wskazać, jakiej ulicy lub jakiego jej odcinka dotyczyć ma proponowana inwestycja. Internetowy formularz zawiera także opcje dodatkowe: szacunkowy koszt zadania, oznaczenie miejsca na mapie, dodanie załączników np. zdjęć, określenie numeru działki. Są to jednak pola opcjonalne, których wypełnienie nie jest wymagane, ale może być pomocne w merytorycznej ocenie wniosku, jak i pomóc innym mieszkańcom w podjęciu decyzji, na co głosować. Po wypełnieniu elektronicznego formularza należy wybrać przycisk 'Oddaj do rozpatrzenia'. Wówczas nas wniosek trafi do urzędu. Na elektronicznej platformie znajduje się również opcja 'Zapisz wersję roboczą'. Wybór tego przycisku spowoduje, że nasz wniosek nie będzie jeszcze oficjalnym zgłoszeniem, ale zostanie zachowany i będziemy mogli wrócić do jego wypełniania. Gdy zdecydujemy, że jest już gotowy do złożenia, wybierzemy opcję 'Oddaj do rozpatrzenia'.
Czasu na złożenie propozycji zadań do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego jest jeszcze sporo. Zgodnie z przyjętym harmonogramem - wnioski przyjmowane są do 14-ego lipca.

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe