Młodzież z naszego regionu wśród laureatów konkursu „Oblicza Małej Ojczyzny”

  • 07.06.2017, 09:12
  • DSO
Młodzież z naszego regionu wśród laureatów konkursu „Oblicza Małej Ojczyzny” mdk
6 czerwca 2017 r. w Lublinie odbyła się XVII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Lubelskim "Oblicza Małej Ojczyzny".

Został on zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” przy współudziale Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie pod patronatem Sławomira Sosnowskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Krzysztofa Żuka - Prezydenta Miasta Lublin.

Wśród uczestników z całego województwa lubelskiego znalazła się grupa uczniów z Zespołu Szkół w Sawinie, MDK w Chełmie oraz Szkoły Podstawowej w Czułczycach przygotowana do konkursu przez Sławomira Korpysza.  Test składał się z 50 pytań dotyczących środowiska przyrodniczego, historii, kultury i szlaków naszego województwa.

Wśród gimnazjalistów zwyciężył Szymon Dmitruk (ZS Sawin), II miejsce zajęła Alicja Siatka (MDK Chełm), III miejsce wywalczyła Zuzanna Kloc (MDK Chełm), Na V równorzędnym miejscu uplasowali się  Natalia Wrona i Jakub Grel (oboje z ZS w Sawinie). W punktacji drużynowej uczniowie z Sawina zajęli I miejsce, natomiast zespół z MDK w Chełmie uplasował się na II miejscu. W pionie szkół podstawowych II miejsce wywalczyła Monika Spodniewska z MDK w Chełmie, która była najmłodszą uczestniczką konkursu. Na III miejscu uplasowała się Karolina Haponiuk z SP w Czułczycach, natomiast IV miejsce równorzędne przypadło Joannie Turek z Sawina i Aleksandrze Niedźwieckiej z Czułczyc. Miejsca  V i VI zajęli uczniowie z Sawina - Adam Wolski, i Mikołaj Kloc.

W klasyfikacji drużynowej  I miejsce przypadło uczniom z SP w Czułczycach, II zajęła ekipa z ZS w Sawinie, zaś III zespół z MDK w Chełmie. Nagrody wręczali przedstawiciele Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Oddziału PTTK w Lublinie oraz MDK w Lublinie.

Dla uczestników konkursu zorganizowano wycieczkę z przewodnikiem po Lublinie. Młodzi turyści mogli zapoznać się z historią miasta, podziwiać panoramę z romańskiej baszty oraz zobaczyć najważniejsze zabytki starego miasta jak zamek, kaplicę św. Trójcy, kościół i klasztor Dominikanów, Bramę Grodzką i Krakowską, budynek Trybunału Koronnego, Wieżę Trynitarską i wiele innych ciekawych obiektów.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (25)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe