Dlaczego nikt nie sprząta miasta w weekendy?

  • 05.06.2017, 10:43
  • DSO
Dlaczego nikt nie sprząta miasta w weekendy? stock
Czy miasta nie można byłoby sprzątać nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w weekendy?

Szczególnie teraz, gdy zaczyna się okres wakacyjny, i do Chełma przyjadą turyści. To pytanie zadają nasi słuchacze, którzy przechodząc się ulicami - szczególnie w centrum - zastanawiają się, jak na czystość miasta patrzeć będą turyści. Oczyszczaniem reprezentatywnych rejonów miasta zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie. Prezesa spółki - Sebastiana Łukowca zapytaliśmy, jak wygląda sprzątanie w trakcie weekendów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlatego w trakcie weekendów, na Placu Łuczkowskiego, deptaku i innych miejscach w centrum, można już spotkać ekipy z dmuchawami, czasem przejedzie też zamiatarka, która zbierze wszystkie te odpady. A co z resztą miasta?

loadingŁaduję odtwarzacz...
A może jednak udałoby się coś poradzić? To jednak zależy od samych mieszkańców, którzy często wolą zostawić butelki, opakowania po jedzeniu a nawet samo jedzenie, prosto na chodniku, zamiast wrzucić to do kosza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie odpowiada np. za reprezentacyjne części centrum, np. Plac Łuczkowskiego, ale nie tylko. Mówi Sebastian Łukowiec, prezes MPRD.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten temat poruszono także na ostatniej sesji miasta, na której dyskutowano m. in. o kolejnych psich stacjach, czyli śmietniczkach, z których można pobierać worki na odchody naszych pupili i sprzątać po nich.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe