Kapumaniacy zjadą do Pawłowa!

  • 25.05.2017, 11:52 (aktualizacja 25.05.2017, 12:21)
  • DSO
Kapumaniacy zjadą do Pawłowa! pawłów
W czwartek i piątek 25 i 26 maja, Pawłów znowu zmieni się w polską stolicę dziennikarstwa.

Będzie się tam odbywać X jubileuszowy Zlot Miłośników Twórczości Ryszarda Kapuścińskiego - zwanego 'cesarzem polskiego reportażu'. Dzisiaj, w Pawłowie, odbędzie się konkurs o życiu i twórczości Kapuścińskiego. Natomiast na jutro - przygotowano cały zestaw warsztatów dziennikarskich.

Mówi Andrzej Kosz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy warsztatach prasowych pomoże mu Karolina Wojciechowska - która omówi zabezpieczenie i dokumentację fotograficznej strony reportażu. Prowadzenie warsztatów radiowych powierzono Agnieszce Czyżewskiej-Jacquemet, z Radia Lublin. Natomiast warsztaty z reportażu telewizyjnego poprowadzi Leszek Wiśniewski z TVP Lublin.

A jak to się w ogóle stało, że zlot miłośników Kapuścińskiego odbywa się właśnie w Pawłowie? Wyjaśnia Andrzej Kosz z tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie również nosi imię Ryszarda Kapuścińskiego - instytucja dostała na to zgodę od żony reportera - Alicji Kapuścińskiej.

 

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe